Turysci.pl
Malta

fot. Pixabay/ waldomiguez

Malta będzie wpuszczać wyłącznie osoby zaszczepione

22 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Malta od 14 lipca będzie wpuszczać wyłącznie osoby zaszczepione na COVID-19. Wyjątek stanowią dzieci do 12 roku życia, które będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Ograniczenia dotkną zarówno turystów, jak i mieszkańców Malty.

Malta jest coraz chętniej wybieranym kierunkiem wśród turystów, również tych z Polski. Niestety, wiele osób będzie musiało zrezygnować ze swoich wyjazdów - od 14 lipca kraj ten nie będzie wpuszczał osób niezaszczepionych.

Kasprowy Wierch

Tłumy w kolejce na Kasprowy Wierch. Trzeba było czekać nawet 4 godziny

CZYTAJ DALEJ

Malta jako pierwszy kraj w Europie nie wpuści osób niezaszczepionych

- Będziemy pierwszym krajem w Europie, który wykonuje taki krok - poinformował maltański minister zdrowia Chris Fearne.

- Nie zmieniamy innych części planu (odmrażania - red.), ale zrobimy to, jeśli nauka będzie sugerować, że powinniśmy - dodał.

Minister zdrowia powiedział również, że ostatni wzrost liczby zachorowań na Malcie dotyczy niezaszczepionych gości z innych państw. Głównie są to osoby młode, które przyjeżdżają do szkół językowych. W związku z tym placówki te zostaną w środę zamknięte.

Co ważne, Malta będzie honorować tylko certyfikaty szczepień wydane przez Unię Europejską i Wielką Brytanię. Osoby podróżujące do tego kraju muszą być w pełni zaszczepione.

Wyjątek stanowią jedynie dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Będą mogły one przekraczać granicę z negatywnym wynikiem testu, o ile będą im towarzyszyli zaszczepieni rodzice. Dzieci podróżujące same nie będą wpuszczane.

Do tej pory szczepienie przeciw COVID-19 było tylko jedną z opcji wjazdu na Maltę. Turyści na granicy mogli równie dobrze posłużyć się negatywnym wynikiem testu PCR na SARS-CoV-2.

Wyjątkiem byli jedynie podróżni z Wielkiej Brytanii. Z uwagi na rozprzestrzeniający się po tym kraju wariant Delta na Maltę wpuszczano tylko zaszczepionych turystów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >