Turysci.pl
Mielno

fot. Wikimedia Commons/ Marcin.pw/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

4-latka zaginęła na plaży w Mielnie. Odnalazła się kilometr dalej

3 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Podczas rodzinnego wypoczynku w Mielnie 4-letnia dziewczynka zniknęła rodzicom z oczu. Dziecko zostało odnalezione kilometr dalej - poinformował w środę st. asp. Rafał Skoczylas z zespołu prasowego koszalińskiej policji.

Mielno jest częstym wakacyjnym wyborem rodziców z dziećmi, jednak zawsze trzeba pamiętać, żeby nie spuszczać swoich pociech z oczu. We wtorek o mały włos nie doszło do nieszczęścia, kiedy 4-letnia dziewczynka niepostrzeżenie oddaliła się od rodziców.

thunderstorm-3441687 1280

Burze w polskich górach. Synoptycy zapowiadają „bardzo intensywne 36 godzin"

CZYTAJ DALEJ

Dziewczynka zaginiona w Mielnie sama przeszła kilometr

Rodzice 4-letniej dziewczynki zaalarmowali we wtorek ratowników i policję, że ich córka zgubiła się na plaży w Mielnie. Nie wiadomo było, czy dziecko weszło do wody, czy jest gdzieś na plaży - poinformował media st. asp. Skoczylas.

Do akcji poszukiwawczej przystąpili ratownicy WOPR oraz policjanci z częstochowskiej jednostki, którzy w okresie letnim pełnią służbę w mieleńskim komisariacie.

– Policjanci odnaleźli 4-latkę kilometr dalej, na plaży w Unieściu (obecnie dzielnica Mielna) – podał st. asp. Skoczylas.

Odnaleziona dziewczynka została przetransportowana quadem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego do rodziny. W obecności ratowników medycznych dziecko zostało przekazane rodzicom.

Koszalińska policja zaapelowała w związku z sytuacją do rodziców i opiekunów dzieci o niepozostawianie ich nawet na chwilę bez opieki, szczególnie w miejscach publicznych takich jak plaża, plac zabaw lub centrum handlowe.

Ponadto, dzieci powinny znać podstawowe dane personalne swoje i rodziców, jak chociażby imię i nazwisko czy adres zamieszkania. Dobrym pomysłem jest także wyposażenie dziecka w bransoletkę lub opaskę z danymi kontaktowymi, a także charakterystyczny w gadżet, który pozwoli odróżnić dziecko w tłumie.

Dzieci nie powinny być także straszone przez dorosłych policjantem, ponieważ w sytuacji zagrożenia życia lub niebezpieczeństwa o pomoc może zwrócić się do funkcjonariusza policji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >