Turysci.pl
the-pier-4203571 1280

fot. Pixabay/ b-sea

Turystka zapłaciła 5 złotych za toaletę nad morzem

30 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Nad polskim morzem nie tylko ryby potrafią być drogie. Turystka wysłała redakcji O2 paragon za skorzystanie z toalety w jednej z sopockich restauracji, na którym widać kwotę 5 złotych.

Restauracje nad polskim morzem tętnią życiem, chociaż turyści ostatnio narzekają na zbyt wygórowane ceny posiłków. Jedna z turystek chciała jednak tylko skorzystać z toalety, a cena zwaliła ją z nóg.

Ile zapłacimy za skorzystanie z toalety w restauracji nad morzem?

W sieci pojawiają się liczne paragony za posiłki, najczęściej za ryby, które z roku na rok są coraz droższe. Sprawę tzw. paragonów grozy skomentował nawet Robert Makłowicz.

Pani Daria podzieliła się jednak dwoma innymi paragonami - za skorzystanie z toalety w sopockich restauracjach. W obu przypadkach koszt wyniósł dokładnie 5 złotych.

- Paragon zawsze drukowany jest dopiero po upomnieniu się – pisze czytelniczka portalu O2.

Jak podaje portal O2, nie wszyscy restauratorzy postępują jednak uczciwie. Czasem na rachunku możemy znaleźć zupełnie inne pozycje niż to, za co zapłaciliśmy.

Na zdjęciu przesłanym przez panią Darię widać na przykład, że w jednym z lokali wizyta w toalecie została nabita na kasę jako „puree".

Problem tzw. paragonów grozy powraca jak bumerang każdego roku. Badania pokazują jednak, że większość Polaków planuje jednak spędzić urlop w kraju.

Niektórzy twierdzą nawet, że wakacje w niektórych południowoeuropejskich krajach są tańsze od tych w kraju. Niedawno zdjęciem paragonu z restauracji w Grecji podzieliła się polska blogerka.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: O2

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >