Turysci.pl
1440px-Passenger terminal airport yelizovo1

fot. Wikipedia Commons/ Der.metzger2009/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Stracono łączność z samolotem pasażerskim na Kamczatce. Służby potwierdziły, że spadł do morza

12 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Samolot pasażerski An-26, na którego pokładzie znajdowało się 23 pasażerów i sześciu osób załogi nagle zniknął z radarów - poinformowało we wtorek ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Jak poinformowano maszyna spadła do morza.

Samolot wykonujący rejs na trasie Pietropawłowsk Kamczacki-Pałana w pewnym momencie zniknął ze wszystkich radarów. Jak poinformowały lokalne służby, maszyna spadła do morza.

pogoda

Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed pogodą nad morzem

CZYTAJ DALEJ

Zlokalizowano zaginiony samolot na Kamczatce

Pilot w czasie lotu nie zgłaszał żadnych problemów, jednak w trakcie lądowania maszyna nie nawiązała łączności w wyznaczonym czasie.

Rosyjskich służb ratunkowych, na których powołują się dziennikarze agencji RIA Novosti, An-26 miał wpaść do morza. Na miejsce potencjalnego wypadku wysłano już statki ratunkowe.

Akcję ratunkową utrudniają jednak warunki meteorologiczne - na miejscu widoczna jest mgła i zachmurzenie. Nie odnotowano jednak mocnego wiatru w tym rejonie.

Na pokładzie maszyny znajdowało się 22 pasażerów, w tym dwoje dzieci i sołtys wsi Olga Mohireva, a także sześciu członków załogi.

Samolot wykonywał kurs z głównego portu lotniczego Kamczatki, lotniska Pietropawłowsk Kamczacki w Jelizowie do Pałany.

Maszyna należała do małej linii Pietropawłowsk Kamczacki Air Enterprise, posiadającej sześć maszyn pasażerskich i dwie transportowe.

Samolot An-28 tej samej linii, lecący na tej trasie w 2012 roku, rozbił się około 11 kilometrów na południowy zachód od Pałany. Wśród 14 osób, które znajdowały się na pokładzie, zginęło ośmiu z 12 pasażerów oraz dwoje członków załogi.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >