Turysci.pl
pogoda

fot. Pixabay/ Oimheidi

IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami. Trzeba uważać również w górach

17 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda bywa kapryśna, szczególnie w górach. IMGW wydał ostrzeżenia dla terenów na wschodzie, południu i południowym zachodzie kraju przed burzami z gradem. Ich rozwój możliwy będzie już od godzin okołopołudniowych.

Pogoda w ostatnim czasie bywa gwałtowna i kapryśna, co boleśnie odczuwają między innymi turyści. Niestety, również dzisiaj o wyjściu w góry można sobie jedynie pomarzyć. Zapowiadane są bowiem burze z porywami wiatru.

Turcja

Tragedia na wakacjach w Turcji. Nie żyje dwoje polskich turystów

CZYTAJ DALEJ

Pogoda może pokrzyżować wakacyjne plany

Ostrzeżenia przed burzami dotyczą regionów na wschodzie, południu i południowym zachodzie kraju, a ich rozwój możliwy będzie już od godzin okołopołudniowych. Alerty obowiązują do godziny 20.

Według informacji przekazanych przez IMGW, podczas burz może spaść do 20-30 mm deszczu. Wystąpić mogą także porywy wiatru, które mogą punktowo osiągać do 80 km/h. Możliwe jest również pojawienie się gradu.

Wydane zostały już pierwsze ostrzeżenia pierwszego stopnia o burzach. Dotyczą one regionów w południowej Polsce, w tym w górach. Dzisiaj zdecydowanie lepiej darować sobie wycieczki na szlak.

Dzisiaj w górach trzeba być ostrożnym

- Podczas burzy szczególnie niebezpieczne jest przebywanie na graniach, na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy, klamry itp.) oraz w okolicy cieków wodnych - ostrzega TPN w komunikacie turystycznym.

Tatrzański Park Narodowy przypomina również, że podczas silnego wiatru, na szlaki mogą spadać gałęzie oraz drzewa. Wędrowanie w takich warunkach może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka.

Po opadach deszczu na niektórych szlakach miejscami jest mokro i występuje błoto. Szczególnie dużo błota zalega na szlakach odchodzących z Doliny Chochołowskiej.

W Tatrach powyżej 2000 m n.p.m. po stronie północnej jeszcze miejscami zalegają niewielkie płaty śniegu. Na taką okoliczność warto mieć przy sobie sprzęt zimowy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: IMGW, TPN

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >