Turysci.pl
góry

fot. Facebook/ GOPR Karkonosze

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

17 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Podczas gwałtownej burzy z piorunami i ulewy, która przeszła nad Jelenią Górą, doszło do wypadku. 21-letni turysta spadł z punktu widokowego w okolicy tzw. Chybotka. Do akcji ruszyli ratownicy GOPR i policja.

Góry podczas ulewy są szczególnie niebezpieczne. Gdy szlaki są mokre, bardzo łatwo o poślizgnięcie się i zrobienie sobie krzywdy. Przekonał się o tym 21-letni mężczyzna, który spadł z punktu widokowego w Karkonoszach.

pogoda

IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami. Trzeba uważać również w górach

CZYTAJ DALEJ

Wypadek w górach podczas ulewy

Do wypadku doszło 8 lipca około godziny 20:00. Wówczas nad Kotliną Jeleniogórską przechodziły obfite opady deszczu z wyładowaniami atmosferycznymi.

- Ratownik dyżurny Stacji Centralnej w Jeleniej Górze odebrał zgłoszenie z dyspozytorni medycznej o mężczyźnie, który prawdopodobnie spadł z wysokości w okolicy tzw. Chybotka w rejonie Szklarskiej Poręby - poinformował na Facebooku GOPR Karkonosze.

Wkrótce nadeszło kolejne zgłoszenie dotyczące tego zdarzenia. Przechodzący tamtędy turysta dostrzegł mężczyznę z urazem nogi. Jak twierdził, prawdopodobnie po upadku z wysokości w rejonie punktu widokowego Złoty Widok.

Niebawem w pobliżu miejsca wypadku zjawił się patrol funkcjonariuszy Policji. Natychmiast przekazali oni ratownikowi dyżurnemu dokładną lokalizację wypadku.

Wkrótce do akcji ratunkowej wyruszyło 10 ratowników górskich, którzy szybko dotarli do poszkodowanego. 21-letni mężczyzna doznał rozległych obrażeń wielonarządowych po upadku z kilkudziesięciu metrów z położonego przy szlaku punktu widokowego.

Ratownicy po dotarciu do poszkodowanego natychmiast udzielili mu pomocy, po czym przy wykorzystaniu technik linowych wyciągnęli go około 100 metrów do pojazdów ratowniczych. Mężczyzna został następnie przekazany zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Przed każdym wyjściem w góry należy bezwzględnie zapoznać się z aktualną prognozą pogody. Trudne warunki na szlakach mogą panować także dzisiaj, o czym informowaliśmy z samego rana.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: GOPR Karkonosze

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >