Turysci.pl
góry

fot. Facebook/ GOPR Karkonosze

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

11 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Podczas gwałtownej burzy z piorunami i ulewy, która przeszła nad Jelenią Górą, doszło do wypadku. 21-letni turysta spadł z punktu widokowego w okolicy tzw. Chybotka. Do akcji ruszyli ratownicy GOPR i policja.

Góry podczas ulewy są szczególnie niebezpieczne. Gdy szlaki są mokre, bardzo łatwo o poślizgnięcie się i zrobienie sobie krzywdy. Przekonał się o tym 21-letni mężczyzna, który spadł z punktu widokowego w Karkonoszach.

pogoda

IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami. Trzeba uważać również w górach

CZYTAJ DALEJ

Wypadek w górach podczas ulewy

Do wypadku doszło 8 lipca około godziny 20:00. Wówczas nad Kotliną Jeleniogórską przechodziły obfite opady deszczu z wyładowaniami atmosferycznymi.

- Ratownik dyżurny Stacji Centralnej w Jeleniej Górze odebrał zgłoszenie z dyspozytorni medycznej o mężczyźnie, który prawdopodobnie spadł z wysokości w okolicy tzw. Chybotka w rejonie Szklarskiej Poręby - poinformował na Facebooku GOPR Karkonosze.

Wkrótce nadeszło kolejne zgłoszenie dotyczące tego zdarzenia. Przechodzący tamtędy turysta dostrzegł mężczyznę z urazem nogi. Jak twierdził, prawdopodobnie po upadku z wysokości w rejonie punktu widokowego Złoty Widok.

Niebawem w pobliżu miejsca wypadku zjawił się patrol funkcjonariuszy Policji. Natychmiast przekazali oni ratownikowi dyżurnemu dokładną lokalizację wypadku.

Wkrótce do akcji ratunkowej wyruszyło 10 ratowników górskich, którzy szybko dotarli do poszkodowanego. 21-letni mężczyzna doznał rozległych obrażeń wielonarządowych po upadku z kilkudziesięciu metrów z położonego przy szlaku punktu widokowego.

Ratownicy po dotarciu do poszkodowanego natychmiast udzielili mu pomocy, po czym przy wykorzystaniu technik linowych wyciągnęli go około 100 metrów do pojazdów ratowniczych. Mężczyzna został następnie przekazany zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Przed każdym wyjściem w góry należy bezwzględnie zapoznać się z aktualną prognozą pogody. Trudne warunki na szlakach mogą panować także dzisiaj, o czym informowaliśmy z samego rana.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: GOPR Karkonosze

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek w basenie. 25-latek skoczył na główkę. Stracił czucie w nogach

Czytaj więcej >