Turysci.pl
lot

fot. Pixabay/ pkozmin

PLL LOT zmienia trasy podróży samolotów. Będzie omijał Afganistan

17 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

PLL LOT podjęły decyzję o zmianie tras swoich samolotów, aby ominąć przestrzeń powietrzną Afganistanu. Podobną decyzję podjęły już wcześniej inne linie lotnicze z całego świata. Zmiana tras polskich samolotów dotyczy podróży do Indii oraz Tajwanu.

Po wkroczeniu talibów do Kabulu przestrzeń powietrzna Afganistanu została udostępniona wojsku. W poniedziałek tamtejszy Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że loty tranzytowe przez Afganistan powinny zmienić trasę. Odwołane zostały także wszystkie loty komercyjne do tego kraju.

portugalia

Protesty na portugalskich lotniskach. Podróżni muszą czekać nawet ponad dwie godziny

CZYTAJ DALEJ

PLL LOT zmienia trasy swoich lotów

Polskie Linie Lotnicze LOT podjęły decyzję o omijaniu przestrzeni powietrznej Afganistanu - dowiedziało się Radio Zet. Dotyczy zarówno rejsów cargo jak i lotów pasażerskich.

Decyzja polskiego przewoźnika zapadła mimo braku rekomendacji ze strony Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej oraz Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego.

Według informacji podanej przez TVN24 Biznes, ewentualny powrót na trasy ma być uzależniony od rozwoju sytuacji w Afganistanie. Polski przewoźnik podkreślił, że priorytetem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa.

W związku z decyzją PLL LOT, zmienione zostaną trasy podróży m.in. do Indii oraz Tajwanu – informuje portal rynek-lotniczy.pl.

Linie lotnicze unikają Afganistanu

Wcześniej decyzję o omijaniu przestrzeni powietrznej Afganistanu podjęły już m.in. United Airlines, British Airways i Virgin Atlantic - przekazał Reuters. W poniedziałek dołączyły do nich także linie: Qatar Airways, Singapore Airlines, China Airlines, Air France KLM i Lufthansa. Air France poleci inną trasą do Bangkoku, Delhi, Singapuru, Bombaju, Madrasu i Ho Chi Minh.

Federalny urząd lotnictwa z USA jeszcze w lipcu nałożył nowe ograniczenia dla amerykańskich linii lotniczych i operatorów ws. lotów nad Afganistanem. Przewoźnicy nie mogą latać nad tym krajem na wysokości mniejszej niż 7,9 km.

Kanada, Wielka Brytania, Niemcy i Francja również zaleciły swoim liniom lotniczym, aby utrzymywały wysokość co najmniej 7,6 km. Loty do Kabulu zawiesiły także Emirates Airlines oraz Turkish Airlines.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wprost

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Pożary w Rosji. „Bieżący rok będzie rekordowy"

Czytaj więcej >

Świat

Stan alarmowy na wyspie La Palma. Wulkan Cumbre Vieja grozi wybuchem

Czytaj więcej >

Świat

Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Etiopii. Wcześniej w maszynie pojawił się dym przed startem

Czytaj więcej >

Świat

Dziecko z astmą wyproszone z samolotu American Airlines. Nie mogło założyć maseczki

Czytaj więcej >

Świat

Emirates przywraca codzienne połączenia Warszawa-Dubaj. Powrót rozkładu lotów sprzed pandemii

Czytaj więcej >

Świat

Kilkaset wstrząsów w ciągu doby na Wyspach Kanaryjskich. Naukowcy ostrzegają przed zwiększoną aktywnością wulkanu

Czytaj więcej >