Turysci.pl
rekin

fot. Youtube/ El País

Rekin u wybrzeży Hiszpanii. Turyści w Walencji uciekali w popłochu

3 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Rekin kilku dni pojawia się u wybrzeży Costa Blanca w Hiszpanii, powodując niepokój turystów wypoczywający w okolicach Walencji. Zwierzę widziane było także w kilku innych miejscowościach. Nie wiadomo jednak, czy jest to jedno zwierzę, czy też kilka różnych.

Rekin nie jest częstym widokiem w Hiszpanii, jednak w ostatnim tygodniu widziany był kilkakrotnie. Na ten moment nie wiadomo, czy jest to jeden osobnik, czy kilka różnych.

Hiszpania. Rekiny sieją panikę wśród turystów

W sieci pojawiły się nagrania wykonane w różnych miejscowościach wybrzeża Hiszpanii. Widać na nich charakterystyczną trójkątną płetwę grzbietową wystającą nad powierzchnią wody.

Policja, która przybyła na miejsce pojawienia się rekina, nakazała turystom wyjście z wody i otoczyła plażę kordonem. Do tej pory nikt nie został ranny, jednak służby ratunkowe pozostają w stanie pogotowia.

Według opisu dostarczonego przez jednostkę lotniczą policji jest to gatunek rekina błękitnego, zwanego także żarłaczem błękitnym. Zwierzęta te rzadko zbliżają się do wybrzeża.

Rekin został zauważony najpierw w czwartek 12 sierpnia w pobliżu plaży Poniente w znanej miejscowości turystycznej Benidorm. Wywołał wówczas panikę wśród osób kąpiących się.

Zwierzę udało się jednak zawrócić na głębokie wody dzięki interwencji specjalistów z Instytutu Oceanograficznego w Walencji, którzy wypłynęli w morze pontonami.

Drapieżną rybę widziano jednak także następnego dnia, w piątek, kiedy pojawiła się blisko plaż w wodach zatoki Bol Nou koło Villajoyosa (Alicante). Później jeszcze rekina widziano w zatoce Lanuza koło El Campello (Alicante) - poinformowała agencja EFE.

Przypomnijmy, że rekiny rzadko atakują ludzi, jednak od czasu do czasu takie wypadki się zdarzają. Dlatego w przypadku pojawienia się ryby w pobliżu należy natychmiast opuścić wodę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Interia

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >