Turysci.pl
międzyzdroje

fot. Facebook/ Międzyzdroje112

Akcja ratunkowa w Międzyzdrojach. Nie żyje mężczyzna, prawdopodobnie miał zawał

10 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Ratownicy WOPR i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe musiały interweniować dziś rano na plaży w Międzyzdrojach. Chwilę po godzinie 9:00, z wody wyciągnięto mężczyznę, który niespodziewanie zasłabł. Niestety nie udało się go uratować.

W niedzielę po godzinie 9 na plaży w Międzyzdrojach doszło do nagłego wypadku. Mężczyzna wszedł do wody, po czym niespodziewanie zasłabł i nie był w stanie wyjść na brzeg o własnych siłach.

Akcja ratowników w Międzyzdrojach. Mężczyzny nie udało się uratować

Pierwszej pomocy mężczyźnie udzieliło dwóch plażowiczów, którzy nie zastanawiając się zbyt długo wbiegli do morza i jak najszybciej wydostali go z wody. Całe zdarzenie rozegrało się dosyć blisko brzegu.

- Przy plaży w Międzyzdrojach starszy mężczyzna, około 70-letni - ale jeszcze nie są to oficjalne informacje - prawdopodobnie miał zawał serca będąc w wodzie - przekazała TVN24 Katarzyna Jasion, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

Na miejsce wezwano ratowników WOPR, którzy przejęli poszkodowanego i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. W międzyczasie na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, straż, a także śmigłowiec.

Na miejsce wezwano także policjantów, których zadaniem było zabezpieczenie dostępu do śmigłowca LPR, ponieważ podchodzili pod niego plażowicze.

Niestety, pomimo natychmiastowej resuscytacji mężczyzny nie udało się uratować. Na miejscu policja prowadzi czynności wyjaśniające przyczyny zgonu.

Kolejna interwencja na Bałtyku

Niestety, lato jest okresem, kiedy częściej dochodzi do interwencji ratowników ze względu na większą liczbę turystów.

Niedawno pisaliśmy o interwencji służb w Łebie w związku z zaginięciem 11-letniego dziecka. Chłopca poszukiwano przez kilkadziesiąt minut, a finał był zaskakujący.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Międzyzdroje112, TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >