Turysci.pl
emirates

Linia Emirates opublikowała nagranie se stewardesą na szczycie Burj Khalifa

11 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Linia Emirates opublikowała nowy spod reklamowy, który osoby z lękiem wysokości może przyprawić o ciarki. Klip przedstawia stewardesę stojącą na samym szczycie Burj Khalifa na wysokości 828 m nad ziemią.

Linia Emirates zaprezentowała nowy klip reklamowy, który został nakręcony na szczycie Burj Khalifa. Pokazano również kulisy powstawania spotu.

Nowy klip Emirates może przyprawić o zawrót głowy

Na początku 30-sekundowego klipu widać stewardesę w uniformie linii Emirates. Kobieta trzyma w ręce zapisane tablice, podobne do tych w słynnej scenie z filmowego hitu z 2003 r. „To właśnie miłość".

Po chwili następuje oddalenie kamery i okazuje się, że stewardesa stoi na samym szczycie Burj Khalifa. Film prezentuje niesamowity widok na panoramę Dubaju.

Kulisy powstania klipu na Burj Khalifa

Chociaż można by pomyśleć, że przy obecnej technologii reklama mogłaby zostać nakręcona w studiu z zastosowaniem efektów specjalnych, to rzeczywistość jest zupełnie inna.

Reklama jest bowiem wynikiem rygorystycznego planowania, szkolenia, testów i przestrzegania procedur ścisłego protokołu bezpieczeństwa. Ekipa filmowa poruszała się po szczycie budynku na pomniejszonej powierzchni wynoszącej zaledwie 1,2 m na wysokości 828 m.

Na klipie znalazła się również prawdziwa stewardesa, wyłoniona wśród personelu pokładowego Emirates na podstawie przeprowadzonego castingu. Chociaż było kilku chętnych i odpowiednich do wykonania tego zadania osób, wybrano profesjonalną instruktorkę skoków spadochronowych.

Na szczycie budynku w celu zapewnienia bezpieczeństwa zbudowano specjalną platformę z przymocowanym drążkiem, na której można było stanąć. Stewardesę przymocowano do słupa oraz dwóch innych różnych punktów, bezpośrednio do szczytu. Kobietę zabezpieczono również za pomocą ukrytej pod uniformem uprzęży.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wyborcza

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >