Turysci.pl
Morze Bałtyckie

fot. Pixabay/ vgs

Oszukana turystka nad Morzem Bałtyckim. Oszust podał się za właściciela domków letniskowych

28 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turystka, która chciała spędzić urlop nad Morzem Bałtyckim została oszukana przez osobę podszywającą się pod właściciela domków letniskowych. Gdy przybyła pod wskazany adres, kontakt z fałszywym wynajmującym się urwał.

Turyści w sezonie wakacyjnym często decydują się na wynajęcie domków nad Morzem Bałtyckim, co niestety bywa okazją dla oszustów. Przekonała się o tym turystka ze Złotoryi, która wpłaciła oszustowi ponad tysiąc złotych zaliczki.

Oszust podawał się za właściciela domków nad Morzem Bałtyckim

Oszukana turystka zgłosiła swoją sprawę policjantom z dolnośląskiej Złotoryi. Jak przekazała, felerną ofertę wynajęcia domku letniskowego znalazła na jednym z portali internetowych.

Oferta wydała jej się interesująca, dlatego nawiązała kontakt z osobą, której dane były podane w ogłoszeniu, a po wstępnych ustaleniach wpłaciła zaliczkę w wysokości ponad tysiąca złotych - przekazała dolnośląska policja.

- Kiedy dotarła nad polskie wybrzeże, pod wskazanym adresem znajdowały się domki letniskowe, ale właściciel nie miał wiedzy o rezerwacji i dokonanej wpłacie - poinformowała asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Okazało się, że przestępca w Internecie podszywał się pod właściciela istniejącego ośrodka i oferował noclegi. Kontakt z fałszywym wynajmującym urwał się jednak zaraz po wpłacie pieniędzy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą złotoryjscy policjanci, którzy mają na celu ustalić wszystkie okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze zaapelowali do turystów o ostrożność w kontaktach z obcymi.

- Przed wyborem kwatery warto przeczytać opinie i komentarze na jej temat. Większe pensjonaty i ośrodki są z reguły wpisywane do rejestru Urzędu Miasta. Można tam zadzwonić i zapytać, czy takie obiekty rzeczywiście istnieją - dodano w komunikacie.

Niestety, nie jest to pierwsze oszustwo, do którego doszło w te wakacje nad polskim morzem. Niedawno pisaliśmy o turystce, która po wpłaceniu zaliczki dowiedziała się, że zarezerwowany przez nią obiekt nie istnieje.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Dolnośląska Policja

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >