Turysci.pl > Lot

Lot

ceny biletów
24.03.2022 22:09 Pasażerowie mogą się bardzo rozczarować. Pozwolenie na loty w Polsce jest najmniejszym problemem

Ceny biletów lotniczych mogą wzrosnąć. Na najbliższe dni przewidywany jest powrót połączeń lotnichych. Wiąże się to też z nowymi zasadami bezpieczeństwa na lotniskach i na pokładach samolotów. Niektóre mogą nie spodobać się pasażerom.

tanie-loty-samolot-ryanair
24.03.2022 22:09 Koniec tanich lotów w Polsce? Wszystko za sprawą decyzji Rządu

Tanie loty w Polsce to przeszłość? Wszystko za sprawą nowego rozporządenia Rady Ministrów. Linie lotnicze krytykują decyzję Rządu i przeciwstawiają się zmianom, które weszły w życiu 29 maja 2020 roku. Czy faktycznie jest o co się martwić?

Samolot do północy
24.03.2022 22:09 Rząd ma czas do północy. Później utrzymanie zakazu lotów może mieć okropne skutki

Dzięki wznowieniu lotów międzynarodowych, każdy samolot - przynajmniej w teorii - będzie mógł opuścić lotnisko od dzisiaj tj. 16 czerwca. Z warszawskiego lotniska Chopina odleciały już nawet wyczarterowane samoloty linii LOT, które zamówiły ambasady Belgii, Irlandii oraz Szwecji. Rejsy zabrały obywateli tych 3 państw, którzy utknęli w Polsce aż na 3 miesiące po wybuchu pandemii koronawirusa. Jak wiemy, w trakcie tego wyjątkowego stanu Polska - podobnie jak inne kraje - postanowiła zamknąć granice.Każdy wracający wyczarterowany samolotu LOT-u zabierze Polaków, którzy również utknęli zagranicą podczas lockdownu. W związku ze wznowieniem lotów międzynarodowych już 4 linie lotnicze zapowiedziały loty, które mają rozpocząć się w środę z Okęcia - WizzAir, Lufthansa, KLM i AirFrance. Międzynarodowych rejsów nie oficjalnie jeszcze nie ogłosił LOT. Chociaż 16 czerwca to data, gdy wznawiane są loty między krajami należącymi do Unii Europejskiej, w Polsce sytuacja ta wciąż wydaje się skomplikowana. Jeden z rządowych zakazów może przynieść fatalne konsekwencje.

Polacy za granicą
24.03.2022 22:09 Bardzo ważna wiadomość dla Polaków od MSZ. Chodzi o wakacje

Polacy ruszyli już do biur podróży. Wbrew temu, co można było sądzić początkowo, nie wszyscy zamierzają spędzić wakacje w ojczyźnie. Część obywateli zamierza podróżować do różnych krajów po tym, jak otwarto granice i wznowiono loty międzynarodowe. Chociaż jest to możliwe, powinniśmy pamiętać o tym, że przepisy dotyczące turystów mogą różnić się w zależności od kraju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych postanowiło z tego powodu wystosować komunikat, z którym powinni zapoznać się wszyscy, którzy planują opuścić Polskę w najbliższym czasie.Polacy muszą pamiętać, że mimo pojawiających się łagodzeń i znoszenia restrykcyjnych obostrzeń, w każdym kraju sytuacja ta wygląda trochę inaczej. Infomracje przekazane przez MSZ przydadzą się wszystkim planującym podróż za granicę w sezonie wakacyjnym 2020 roku. Komunikat MSZ dotyczy m.in. otwartych granic, braku obowiązku kwarantanny, wjazdów warunkowych oraz tego, gdzie granice wciąż pozostają zamknięte i panuje obowiązek czasowej izolacji. Stan podróży dla Polaków po Europie zaktualizowano na 16 czerwca 2020 roku.

przesądy podzieliły internet
24.03.2022 22:09 Lepiej nie rób zdjęć przed lotem. Konsekwencje mogą być poważne. Najnowsze badanie podzieliło internet

Przesądy są bardzo interesującym zjawiskiem. Chociaż wszyscy wiedzą, że nie mają racjonalnego wyjaśnienia i większość z nas się z nich śmieje, to jednak nie każdy je bagatelizuje. Prawdopodobnie na co dzień nie myślimy o dziwnych przesądach, ale wątpliwości mogą pojawić się w momencie, w którym jesteśmy bardziej narażeni na stres. Taką sytuacją może być latanie samolotem, zwłaszcza gdy ktoś robi to po raz pierwszy. Jakie wierzenia wtedy towarzyszą turystom?Chcąc zbadać, jakie przesądy towarzyszą podróżnikom, którzy korzystają z linii lotniczych, portal dlapilota.pl postanowił przeprowadzić ankietę internetową. W badaniu wzięło 300 internautów, którzy mogli odpowiedzieć na szereg pytań. Wyniki okazały się bardzo interesujące. Biorąc udział w badaniu, respondenci musieli - poza udzieleniem odpowiedzi na proste pytanie - podać konkretne przypadki przesądów, w jakie wierzą. Niektóre z nich są zaskakujące. Ankieta "Przesądy w lotnictwie, wierzysz, czy nie wierzysz?" była anonimowa.

lot kilka warunków
24.03.2022 22:08 Kolejne zmiany ws. odszkodowania za opóźniony lot. Turyści nie będą zadowoleni

Lot opóźniony może pokrzyżować wszelkie plany. Podróżni nieraz mogą spędzić na lotnisku wiele dodatkowych godzin, czekając na swój samolot, który z różnych przyczyn nie mógł wystartować punktualnie. Bywa tak, że długie oczekiwania kończą się usłyszeniem komunikatu o odwołanym locie. W takich przypadkach pasażerowie mogli ubiegać się o odszkodowania, a nawet dodatkowe dofinansowanie np. za nocleg. Teraz Komisja Europejska rozważa wprowadzenie nowych zmian.Jak dotąd znacznie opóźniony lub odwołany lot upoważniał podróżnych do pobierania odszkodowań wypłacanych przez linie lotnicze. Nic dziwnego, ponieważ nierzadko brak punktualności wynika z problemów technicznych związanych ze stanem samolotu lub całego lotniska. Oczywiście ważne są również warunki pogodowe, które czasem uniemożliwiają odbycie się rejsu. Każdy, kto regularnie podróżuje samolotem - służbowo czy w celu wypoczynkowym - ma świadomość, że takie komplikacje są rzadkością. Zmiany, jakie mogą dotknąć system wypłacania odszkodowań, prawdopodobnie wywołają niezadowolenie wśród wielu turystów.

easyJet skandaliczne zachowanie
24.03.2022 22:08 Skandaliczne zachowanie zarządu popularnych linii lotniczych. Pasażerowie nie zostawiają suchej nitki na przewoźniku

EasyJet to jedna z najpopularniejszych linii lotniczych. Przed wybuchem pandemii koronawirusa przewoźnik cieszył się dużym zainteresowaniem i zaufaniem ze strony pasażerów. Sytuacja ta jednak niekoniecznie zmieni się, mimo wznawiania lotów międzynarodowych przez kraje na całym świecie. Wizerunek firmy zauważalnie ucierpiał po tym, jak wielu klientów uznało, że próbowano nimi manipulować. Podróżni jednak szybko zorientowali się i postanowili dochodzić swoich praw.Problemy easyJet niebezpośrednio związane są z pandemią koronawirusa. Po wprowadzeniu restrykcyjnych nakazów i ograniczeń przewoźnicy musieli dostosować się do nowych warunków. Skutki szczególnie dotknęły sektor turystyczny. Ze względu na zamknięcie granic mnóstwo połączeń zostało anulowanych. Wcześniej jednak część podróżnych zakupiło już bilety na rejsy, które ostatecznie się nie odbyły. Takim klientom zarząd zaproponował jedynie zmiany połączenia lub vouchery. Firma nie musiała długo czekać na reakcję.

Katastrofa lotnicza sprzed lat
24.03.2022 22:08 Chcą wyjaśnić tajemnicę katastrofy lotniczej. Nowe fakty mogą być przełomowe. Władze we Włoszech zdecydowały

Katastrofa lotnicza dla większości z nas to obraz widziany tylko na dużym ekranie. Niestety w historii lotnictwa jest wiele dramatów, które rozegrały się w drodze powietrznej. Wiele katastrof do dziś nie zostało wyjaśnionych, co budzi wśród wielu duże kontrowersje. Jak się okazuje, wyjaśnieniem jednej z najbardziej tajemniczych katastrof lotniczych zajął się włoski rząd. Śledztwo może być przełomowe.

Koronawirus na pokładzie hiszpańskiego samolotu
24.03.2022 22:08 Wykryli koronawirusa na pokładzie samolotu w popularnych w Europie liniach lotniczych. Pasażerowie są zdruzgotani

Koronawirus został potwierdzony u pasażera samolotu linii Iberia, który leciał na trasie Madryt - Vigo w Hiszpanii. Informację potwierdził hiszpański resort zdrowia. Pozostali pasażerowie zostali odesłani na obowiązkową izolację od społeczeństwa, która potrwa 14 dni. W ostatnich dniach w Hiszpanii można zaobserwować nawrót dużej ilości zakażeń SARS-CoV-2.

loty zaskakująca decyzja
24.03.2022 22:08 Popularne w Europie linie lotnicze podjęły zaskakującą decyzję. Nie wszystkim decyzja przypadnie do gustu

Loty ze znanym przewoźnikiem Icelandair już nigdy nie będą takie same, jeśli firma ostatecznie nie dojdzie do porozumienia ze związkami zawodowymi. Przeciągające się negocjacje, w których nie obserwowano postępów, skłoniły zarząd do podjęcia bardzo zaskakującej decyzji. Icelandair ogłosił, że zwalnia cały personel pokładowy. W związku z tym pracę mają stracić wszyscy stewardzi oraz stewardessy. Ich miejsce mają zająć wykwalifikowani piloci.Wbrew pozorom stewardzi i stewardesi, którzy dbają, aby każdy lot odbywał się w odpowiednich warunkach, mają wiele obowiązków, a ich praca nie należy do łatwych. Znaleźć się wśród personelu pokładowego to również zadanie, które wymaga wielu szkoleń i kursów. Stewardessy muszą posiadać wiedzę zarówno w zakresie budowy samolotów, jak i medycyny. Z pewnością stanowią ważny element zespołu, a ich znaczenie może wzrosnąć jeszcze bardziej podczas pandemii koronawirusa. Jednak islandzki przewoźnik postanowił podjąć drastyczną decyzję o zrezygnowaniu z ich pracy.

rząd podjął decyzję
24.03.2022 22:08 Rząd podjął decyzję. Opublikowali nowy zakaz ws. międzynarodowego ruchu

Rząd opublikował nowe rozporządzenie w Dzienniku Ustaw, które dotyczy połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym. W związku z epidemią koronawirusa zdecydowano o przedłużeniu ograniczeń lotów do 11 sierpnia br. W stosunku do rozporządzenia sprzed 2 tygodni zaszły zmiany, które dotyczą zarówno krajów, do których można latać, jak i tych, do których połączenia pozostają zawieszone ze względu na sytuację związaną ze wzrostem potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2.Już ostatnie rozporządzenie opublikowane przez rząd zezwalało na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarią oraz państwami Unii Europejskiej. Do wyjątków należały jednak Portugalia i Szwecja. Od środy 29 lipca zakaz obejmuje także Luksemburg. To jednak niejedyne zmiany dotyczące ruchu lotniczego, jakie zaszły w związku z wczorajszą publikacją. Zakaz połączeń objął kolejny kraj.

Ceny linii lotniczych na rekordowo niskim poziomie.
24.03.2022 22:07 Dali ceny niższe nawet o 60%. Wielu turystów pewnie skorzysta

Ceny w kontekście pandemii koronawirusa mogą utrzymać się na niższym poziomie niż w standardowym sezonie wakacyjnym. Według analiz jednego z pośredników wynika, że ostatni miesiąc przyniósł znaczącą szansę dla turystycznego portfela. Jak podają krajowe media - w perspektywie 6-letniej jest to najkorzystniejszy moment dla polskich urlopowiczów.

loty do Czarnogóry
24.03.2022 22:07 Wyjechała na wymarzone wakacje. Niestety, musiała uciekać, czasu było bardzo mało

Loty bezpośrednie z Polski do Czarnogóry zostały wstrzymane nagle, bez wcześniejszego ostrzeżenia. Turyści wykupili wczasy, a już na miejscu okazało się, że muszą szybko wracać jednym ze specjalnych połączeń LOT-u, bo później niebędzie już innej możliwości. Jedną z takich osób była pani Ania, która udziela porad na łamach Onetu. Jej wypowiedź ujawnia całą prawdę o sytuacji Polaków na wczasach w Czarnogórze. Swoją przygodą podzieliła się również Elżbieta Brzozowska, która utknęła w Czarnogórze.

Polacy "uwięzieni" w Hiszpanii?
24.03.2022 22:07 W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?

Polacy przebywające na zachodzie Europy powinni się spieszyć. Przepis zakazujący lotów do 63 państw wejdzie w życie już w środę, 26 sierpnia. Tym samym, turyści, którzy jeszcze nie wykupili biletów powrotnych, mogą zostać “uwięzieni” ze względu na zawieszone połączenia do kraju. Już teraz urlopowicze pytają o potencjalne rozwiązanie sytuacji, jednak odpowiedzi - na razie brak.

Stewardessa o pasażerach.
24.03.2022 22:07 Stewardessa nie wytrzymała, powiedziała prawdę o pasażerach. Ręce opadają, co znajduje pod siedzeniami

Stewardessa Olga w rozmowie z serwisem WP Kobieta poruszyła temat zachowań turystów na pokładach kilku linii lotniczych. Niektórzy stronią od alkoholu, część się krępuje, a amatorzy tzw. chomikowania - dają upust swoim upodobaniom pod siedzeniami foteli.

Dzieci i ich rymowanka.
24.03.2022 22:07 "Panie pilocie, dziura w samolocie". Kto z was tak mówił?

Dzieci są już stałą częścią grup wyjazdowych, chociaż warto przypomnieć sobie podróże jeszcze kilkanaście lat temu. Brak skoordynowanych systemów wyszukiwań lotów, GPS-a na wyciągnięcie ręki - brzmi jak koszmar? Nie, problemem byli rozbrykani współtowarzysze.

linie lotnicze rozdają bilety
24.03.2022 22:06 Wielka akcja linii lotniczych, rozdają darmowe bilety. Czas na złożenie wniosku jest tylko do jutra i dotyczy jednej grupy Polaków

Linie lotnicze ruszyły z niezwykłą akcją promocyjną. Ponad 20 tysięcy biletów na wszystkie loty z całej siatki zostanie przyznanych za darmo. Zainteresowani powinni się pospieszyć, ponieważ ta specjalna oferta będzie trwała jeszcze tylko do jutra, tj. 7 października br. jeden z najpopularniejszych przewoźników na świecie kieruje swoją ofertę do konkretnej grupy. Nie wszyscy będą mogli jednak z niej skorzystać.Niedawno linie lotnicze Qatar Airways ogłosiły wielką akcję promocyjną, w ramach której przewoźnik rozda 21 tysięcy biletów za darmo na wszystkie loty z całej siatki. Szczególny powód do radości mają nauczyciele w naszym kraju, bo to właśnie do nich skierowana jest ta atrakcyjna oferta. W ten sposób firma chce docenić codzienną pracę pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który wypada 14 października. Na jakich zasadach działa promocja?

lot wszystkie bilety
24.03.2022 22:06 Wsiedli do samolotu i polecieli "donikąd". W 10 minut sprzedali wszystkie bilety

Lot, który odbył się w Australii, to niebywały przykład tego, jak w kreatywny sposób można ratować dotkniętą kryzysem branżę lotniczą. Chociaż samolot leciał “donikąd”, bilety wyprzedały się w zaledwie 10 minut, co według Polsat News jest prawdopodobnie najszybciej wykupionym lotem linii Qantas. Skąd tak wielkie zainteresowanie tym niecodziennym rejsem?Niedawno pasażerowie w Australii odbyli lot, który można określić jako “widmo”, bo chociaż samolot wystartował z lotniska w Sydney, to nie miał miejsca docelowego. Podróżni wysiedli dokładnie w tym samym miejscu, w którym oderwali się od ziemi. Mimo to wszystkie bilety sprzedano w 10 minut, a uczestnicy na brak atrakcji nie narzekają. Być może pomysł, z którego skorzystały linie Qantas, zyska większą popularność.

Loty będą zakazane aż do 2022 roku
24.03.2022 22:06 To już pewne. Zakaz latania do Europy i USA do 2022 roku. Zagraniczny rząd podjął decyzję

Loty będą zakazane jeszcze przez ponad rok. Władze państwa popularnego wśród turystów zdecydowały, że podróżowanie do Europy i Stanów Zjednoczonych będzie zakazane aż do 2022 roku. Powodem jest druga fala zakażeń koronawirusem. Informacje na ten temat przekazały światowe media. Z jakiego kraju nie będzie można wylecieć?

ryanair koszmarna pomyłka
24.03.2022 22:06 Koszmarna pomyłka Ryanair. Nikt jej nie powstrzymał, stało się

Ryanair jest jedną z najpopularniejszych linii lotniczych wśród osób, które chcą niskim kosztem dostać się na niedalekie lotnisko. Jedna z pasażerek nie będzie z pownością dobrze wspominać swojej podróży z irlandzkim przewoźnikiem. Obsługa popełniła poważny błąd.

Koronawirus. Nowe obostrzenia w lataniu
24.03.2022 22:06 Od środy kolejne zmiany w Polsce. Znamy szczegóły obostrzeń, wielu Polaków nie wie, chodzi o podróże

Koronawirus wciąż jest dużym problemem dla całego świata. Aktualnie trwa druga fala zachorowań, która dotknęła szczególnie Europę. Można to zobaczyć także w Polsce, gdzie dziennie pojawia się kilkanaście tysięcy nowych przypadków. Pandemia miała wpływ także na ruch międzynarodowy. Teraz zapowiedziano nowe ograniczenia, które wejdą w życie już w środę. Turyści nie będą zadowoleni.

LOT poleci do czeskiego miasta
24.03.2022 22:06 LOT podjął niespodziewaną decyzję. Pasażerowie przecierają oczy ze zdumienia

LOT przekazał informację na temat nowego połączenia lotniczego, które zostało już uruchomione. Mowa o podróżach do popularnego wśród turystów miasta za granicą. Warto je zwiedzić, ponieważ robi niesamowite wrażenie. O jakim miejscu mowa?

Ryanair zawiesza loty z Polski
24.03.2022 22:05 Jest potwierdzenie, Ryanair nie miał wyboru. Czarny scenariusz dla tysięcy turystów z Polski

Ryanair poinformował o nowej decyzji, którą musieli podjąć z powodu pandemii koronawirusa. Nie ucieszy ona wielu podróżujących. Mowa o ograniczeniu lotów z Polski. Wielu turystów nie poleci w uwielbiane miejsca. Jakie połączenia zostały zawieszone?

LOT wprowadza zmiany
24.03.2022 22:05 LOT podjął decyzję. Teraz nie ma odwrotu. Polskie linie lotnicze ogłosiły ważne zmiany dla pasażerów

LOT to polskie linie lotnicze. Przedsiębiorstwo poinformowało pewnej zmianie, o której zdecydowano z powodu coraz gorszej sytuacji epidemiologicznej. To kwestia, która zadowoli niektórych ich pasażerów.

rząd zakaz lotów
24.03.2022 22:05 Będzie długoterminowy zakaz w Polsce. Już w środę o północy, chodzi o przemieszczanie się

Rząd nieustannie pracuje nad dostosowywaniem przepisów do sytuacji epidemicznej. W związku z rosnącą liczbą zakażeń, pojawiła się potrzeba zweryfikowania dotychczasowych restrykcji. 10 listopada wygasa obecne rozporządzenie dotyczące przylotów do Polski. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas nowy, długoterminowy zakaz.

LOT nie wpuścił pasażerki
24.03.2022 22:05 LOT nie wpuścił pasażerki na pokład. Powód wielu oburza, każdy podróżujący musi unikać błędu

LOT to przewoźnik, który organizował połączenie z Rzeszowa do Londynu. Jedna z pasażerek nie została wpuszczona na pokład samolotu. Sprawa trafiła do mediów z powodu niezrozumiałego powodu. Eksperci ocenili tę sytuację. Czy były podstawy do takiej decyzji linii lotniczej?

ślub na pokładzie samolotu
24.03.2022 22:05 Wizzair, Ryanair i LOT mogą się schować. Oferty od innych linii lotniczych nikt nie przebije

Ślub jest dla wielu osób najważniejszym momentem w życiu. Piękna ceremonia i huczne wesele mają być początkiem nowego życia. Niestety rok 2020 nie jest pod tym względem sprzyjający - epidemia pokrzyżowała wiele planów.

Polska Grupa Lotnicza stanie przed sądem
24.03.2022 22:05 Skandal w polskim lotnictwie. Wszystko utrzymywali w tajemnicy. Sprawa trafiła przed sąd

Polska Grupa Lotnicza stanie przed sądem. Spółkę pozywają niemieckie linie lotnicze. W grę wchodzą naprawdę ogromne pieniądze. Sprawą swego czasu interesowały się wszystkie media, później nieco ucichła.