Turysci.pl
the-plane-g92e9b61e8 1280

fot. Pixabay/ pkozmin

Chiny wprowadzają zakaz lotów dla polskiego przewoźnika. LOT nie poleci do Tiancin przez dwa tygodnie

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Chiński Urząd Lotnictwa Cywilnego ogłosił zakaz lotów dla PLL LOT na trasie Warszawa–Tiancin (nr lotu LO93) po tym, jak u pięciu pasażerów na pokładzie lotu z 30 grudnia 2021 r. wykryto koronawirusa.

30 grudnia 2021 r. u pasażerów podróżujących samolotem PLL LOT na trasie Warszawa–Tiancin wykazano dodatni wynik testu na obecność koronawirusa. W związku z tą sytuacją Chiny zdecydowały się na zawieszenie połączeń przewoźnika w tym kierunku.

Chiny nakładają karę dla LOT-u

Zgodnie z decyzją Chińskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, LOT nie będzie mógł rrealizować lotów na trasie Warszawa–Tiancin przez następne dwa tygodnie.

Warto podkreślić jednak, że polski przewoźnik jest jednym z wielu ukaranych przez chińskiego regulatora w związku z przywiezieniem na swoim pokładzie pasażerów chorych na Covid-19. Wśród linii objętych zakazem są m.in. American Airlines oraz United Airlines.

Chiński urząd w środę ogłosił także, że zawiesi dwa loty United Airlines z San Francisco do Szanghaju. Powodem jest wykrycie zakażenia koronawirusem u siedmiu pasażerów podczas ostatniego lotu.

Ponadto w ostatnich tygodniach chiński regulator lotniczy nakazał odwołanie ponad 60 zaplanowanych lotów ze Stanów Zjednoczonych.

Odwołane zostały również loty Air Canada AC025 z Vancouver do Szanghaju, na których pokładzie 25 grudnia wykryto koronawirusa u co najmniej 17 podróżnych. Od 17 stycznia cztery kolejne loty obsługiwane przez tego przewoźnika zostaną odwołane - czytamy na stronie CAAC.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

Czytaj więcej >

Na topie

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardessa zdradza 5 najbardziej znienawidzonych nawyków pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

Czytaj więcej >

Na topie

Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Czytaj więcej >

Na topie

Dobry procesor w laptopie gamingowym – czyli jaki?

Czytaj więcej >