Turysci.pl > Polska > Katowice-Pyrzowice. 6-latek nie został wpuszczony do samolotu. Złamał zasady kwarantanny
Ania Radke
Ania Radke 30.10.2021 23:20

Katowice-Pyrzowice. 6-latek nie został wpuszczony do samolotu. Złamał zasady kwarantanny

lotnisko
fot. Unsplash/ Kelly Sikkema (zdjęcie ilustracyjne)

Na lotnisku Katowice-Pyrzowice w minioną środę doszło do kilku incydentów związanych z kwarantanną. Pierwszy dotyczył 6-latka, który mimo nałożonej kwarantanny miał lecieć z mamą do Londynu. Problemy miało również dwóch mężczyzn, którzy odmówili podania adresu, pod którym mieli odbyć izolację.

W środę rano funkcjonariusze Straży Granicznej na lotnisku Katowice-Pyrzowice zwrócili uwagę na 6-latka podróżującego wraz z matką do Londynu-Luton (Anglia). Jak się okazało, sanepid nałożył na niego 10-dniową kwarantannę.

6-latek objęty kwarantanną przyłapany na lotnisku

Matka chłopca w związku z niedopełnieniem obowiązku dopilnowania przestrzegania zasad przebywania na kwarantannie przez syna, została ukarana mandatem w wysokości 100 złotych - poinformowała Straż Graniczna.

Ponadto kapitan samolotu do Londynu nie zezwolił na zabranie chłopca na pokład samolotu. W związku z tym również matka zrezygnowała z lotu.

32 osoby złamały kwarantannę w październiku

Według danych Śląskiego Oddziału Straży Granicznej tylko w październiku br. zasady kwarantanny związanej z epidemią koronawirusa złamały 32 osoby.

- Straż Graniczna przypomina, że osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem oraz stosowania się do zaleceń służb sanitarnych - przekazała Katarzyna Jesionowska ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Przypomniano również, że osoby przekraczające granicę RP mają obowiązek przekazania funkcjonariuszowi Straży Granicznej danych teleadresowych do odbycia tej kwarantanny.

Podróżni nie chcieli podać swoich danych

Tego samego dnia dwóch obywateli Polski skontrolowanych na katowickim lotnisku nie chciało podać adresu miejsca zamieszkania lub pobytu, pod którym mieli odbywać kwarantannę.

55-latek przylatujący z Londynu-Stansted (Anglia) i 41-latek przylatujący z Eindhoven (Niderlandy) zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych na podstawie art. 116§1a kodeksu wykroczeń.

- Polacy odmówili przyjęcia mandatu, dlatego funkcjonariusze SG sporządzili wniosek do sądu o ich ukaranie. Ponadto o odmowie poddania się obowiązkowej kwarantannie został poinformowany właściwy miejscowo Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny - przekazała Straż Graniczna.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej