Turysci.pl
aeroflot

fot. Pixabay/ xusenru

Aerofłot ma poważny problem. Traci dostęp do globalnego systemu rezerwacji lotów

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Firma technologiczna Sabre rozwiązała umowę dystrybucyjną z Aerofłotem - narodowym przewoźnikiem i największą linią lotniczą Federacji Rosyjskiej. Tym samym przewoźnik utraci dostęp do globalnego systemu rezerwacji lotów.

Sabre Corporation ogłosiła rozwiązanie umowy dystrybucyjnej z Aerofłotem, przewoźnikiem należącym w większości do rosyjskiego rządu. Firma poinformowała, że podjęła już kroki w celu usunięcia treści dotyczących linii lotniczych ze swojego Globalnego Systemu Dystrybucji (GDS).

Prom Bałtyk

Bałtyk. Trwają poszukiwania pasażera, który wypadł za burtę promu do Gdyni

CZYTAJ DALEJ

Aerofłot traci dostęp do Globalnego Systemu Dystrybucji

Usunięce Aerofłotu z GDS oznacza w praktyce brak możliwości dokonywania rezerwacji lotów i ich zakupu na loty zagraniczne i krajowe.

– Zajmujemy stanowisko wobec tego konfliktu zbrojnego. Stosujemy się i nadal będziemy stosować się do sankcji nałożonych na Rosję – czytamy w oświadczeniu Sabre opublikowanym na ich stronie internetowej.

Dodatkowo spółka zapowiedziała wsparcie programów humanitarnych w regionie, przede wszystkim Polskiego Czerwonego Krzyża, który otrzymał od firmy milion dolarów.

– Fundusze przekazane przez Sabre zostaną wykorzystane przez Polski Czerwony Krzyż na zakup, między innymi, bardzo potrzebnej żywności, środków higienicznych i śpiworów, a także na pomoc medyczną dla osób szukających schronienia w Polsce – czytamy w oświadczeniu.

Sabre Corporation to firma technologiczną z branży turystycznej z siedzibą w Southlake w Teksasie, która zatrudnia w Polsce ok. 1500 osób. Jak podaje, jest także największym dostawcą globalnych systemów dystrybucji rezerwacji lotniczych w Ameryce Północnej.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: TVP Info, Sabre

Tagi:

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

19-latka straciła rękę podczas wakacji w Egipcie. Teraz zbiera na bioniczną protezę

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Nepalu. Rozbił się samolot z 22 osobami na pokładzie

Czytaj więcej >

Świat

Pilot zareagował na opóźniony lot. Pasażerowie byli bardzo zdziwieni jego zachowaniem

Czytaj więcej >

Świat

7 rzeczy, których najczęściej zapominamy spakować na urlop

Czytaj więcej >

Świat

Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Czytaj więcej >
Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >