Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Aerofłot ma poważny problem. Traci dostęp do globalnego systemu rezerwacji lotów
Ania Radke
Ania Radke 05.03.2022 12:29

Aerofłot ma poważny problem. Traci dostęp do globalnego systemu rezerwacji lotów

aeroflot
fot. Pixabay/ xusenru

Firma technologiczna Sabre rozwiązała umowę dystrybucyjną z Aerofłotem - narodowym przewoźnikiem i największą linią lotniczą Federacji Rosyjskiej. Tym samym przewoźnik utraci dostęp do globalnego systemu rezerwacji lotów.

Sabre Corporation ogłosiła rozwiązanie umowy dystrybucyjnej z Aerofłotem, przewoźnikiem należącym w większości do rosyjskiego rządu. Firma poinformowała, że podjęła już kroki w celu usunięcia treści dotyczących linii lotniczych ze swojego Globalnego Systemu Dystrybucji (GDS).

Aerofłot traci dostęp do Globalnego Systemu Dystrybucji

Usunięce Aerofłotu z GDS oznacza w praktyce brak możliwości dokonywania rezerwacji lotów i ich zakupu na loty zagraniczne i krajowe.

– Zajmujemy stanowisko wobec tego konfliktu zbrojnego. Stosujemy się i nadal będziemy stosować się do sankcji nałożonych na Rosję – czytamy w oświadczeniu Sabre opublikowanym na ich stronie internetowej.

Dodatkowo spółka zapowiedziała wsparcie programów humanitarnych w regionie, przede wszystkim Polskiego Czerwonego Krzyża, który otrzymał od firmy milion dolarów.

– Fundusze przekazane przez Sabre zostaną wykorzystane przez Polski Czerwony Krzyż na zakup, między innymi, bardzo potrzebnej żywności, środków higienicznych i śpiworów, a także na pomoc medyczną dla osób szukających schronienia w Polsce – czytamy w oświadczeniu.

Sabre Corporation to firma technologiczną z branży turystycznej z siedzibą w Southlake w Teksasie, która zatrudnia w Polsce ok. 1500 osób. Jak podaje, jest także największym dostawcą globalnych systemów dystrybucji rezerwacji lotniczych w Ameryce Północnej.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: TVP Info, Sabre