Turysci.pl
6-204571

fot. Śląski Oddział Straży Granicznej

Turystka nie chciała czekać w kolejce na lotnisku w Katowicach. Nie wpuszczono jej do samolotu

10 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polka nie została wpuszczona na pokład samolotu oraz została ukarana 500-złotowym mandatem po tym, jak powiedziała, że w jej bagażu znajduje się bomba - poinformował Śląski Oddział Straży Granicznej.

Turystka została ukarana przez straż graniczną i musiała zrezygnować z wyjazdu na Teneryfę. Do zdarzenia doszło 2 grudnia na lotnisku Katowice Pyrzowice.

cathedral-gdc4a72583 1280

Nowe zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii. Wraca wymóg testów

CZYTAJ DALEJ

Straż graniczna została wezwana do alarmu bombowego

Polka podczas odprawy biletowo-bagażowej na lot na Teneryfę powiedziała pracownikom lotniska, że w jej bagażu znajduje się bomba. Na miejsce natychmiast wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Przeprowadzone śledztwo wykazało, że kobieta nie miała przy sobie bomby. Swoje zachowanie tłumaczyła frustracją z powodu długiego oczekiwania na odprawę bagażu. 34-latka za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych.

Ponadto kobieta musiała zrezygnować z wakacji, ponieważ decyzją obsługi lotniska oraz kapitana statku powietrznego odmówiono jej wstępu na pokład. Z podróży na wyspę zrezygnował także jej mąż.

- Straż Graniczna przypomina, iż tego typu zachowania podróżnych zawsze traktowane są bardzo poważnie. Mogą zakończyć się nie tylko nałożeniem mandatu, utratą biletu lotniczego, wczasów, ale również zatrzymaniem, znacznie wyższą karą grzywny oraz zarzutami prokuratorskimi - przypomina Straż graniczna.

Funkcjonariusze przypominają także, że wszystkie osoby znajdujące się na terenie lotniska są obowiązane do przestrzegania i stosowania się do zasad zawartych w przepisach porządkowych portu lotniczego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Straż Graniczna

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >