Turysci.pl
cyprus-gb725ea923 1280

fot. Pixabay/ dimitrisvetsikas1969

Cypr zmienia zasady wjazdu dla obcokrajowców. Zaczną obowiązywać 6 grudnia

20 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Cypr od poniedziałku 6 grudnia wprowadzi nowe zasady dla turystów wjeżdżających do kraju. Zostaną nimi objęte również osoby zaszczepione, które zobowiązane będą do wykonania testu w stronę COVID-19.

W związku z wykryciem nowego wariantu koronawirusa władze Cypru postanowiły zaostrzyć restrykcje wjazdowe. Od 6 grudnia wszyscy podróżni będą musieli wykonać test na koronawirusa po przylocie – niezależnie z jakiego kraju przylatują.

cathedral-gdc4a72583 1280

Nowe zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii. Wraca wymóg testów

CZYTAJ DALEJ

Cypr zaostrza restrykcje graniczne

– Od dnia 6.12.2021 wprowadzone zostają czasowo obowiązkowe testy PCR dla wszystkich osób powyżej 12 roku życia po przybyciu do Republiki Cypryskiej drogą lotniczą lub morską. Testy wykonywane są na koszt pasażera i dotyczą także osób zaszczepionych i ozdrowieńców – informuje MSZ.

Warto podkreślić, że każdy podróżny musi wykonać test na własny koszt. Badanie na koronawirusa to koszt 15 EUR, czyli ok. 70 PLN. Nowymi zasadami objęte są także osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy.

Nowe zasady wstępnie mają obowiązywać do 10 stycznia 2022 roku. Później ma nastąpić aktualizacja przepisów.

Wszyscy pasażerowie, niezależnie od statusu szczepień, muszą także wypełnić formularz wjazdowy i uzyskać tzw. Cyprus Flight Pass. Można to zrobić przez stronę https://cyprusflightpass.gov.cy – jednak nie wcześniej niż 48 h przed lotem.

Do tej pory, żeby wjechać na wyspę z Polski (która znajduje się w kategorii czerwonej), osoby niebędące ozdrowieńcami i niezaszczepione musiały wykonać test PCR przed wyjazdem i drugi po przylocie na Cypr. Zaszczepieni oraz ozdrowieńcy byli zwolnieni z tego obowiązku, jednak mogli zostać wybrani do wyrywkowych testów po przylocie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >