Turysci.pl
mountains-ge129f7a89 1280

fot. Pixabay/ tevenet

Śmierć w Pieninach. Pod ścianą Sokolicy znaleziono ciało mężczyzny

5 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pieniny. Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR otrzymali zgłoszenie o zdezorientowanym psie na szczycie Sokolicy. W trakcie poszukiwań właściciela odnaleziono ciało młodego mężczyzny.

Pieniny. Około godziny 12:30 ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR otrzymali zgłoszenie od turystów, którzy wyszli na Sokolicę, o zdezorientowanym psie, który zachowywał się tak, jakby szukał właściciela. Ratownicy wyruszyli zbadać sprawę.

cathedral-gdc4a72583 1280

Nowe zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii. Wraca wymóg testów

CZYTAJ DALEJ

Śmierć turysty w Pieninach

- Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR z uwagi na charakter zgłoszenia mogący świadczyć o upadku ze szczytu Sokolicy (747 m n.p.m) brali udział w poszukiwaniach pod jej eksponowanymi południowymi ścianami - relacjonowali ratownicy w rozmowie z portalem podhale24.pl.

Ratownicy zaczęli przeszukiwać najbliższą okolicę. W trakcie działań odnaleźli ciało młodego mężczyzny, który nie przeżył upadku z dużej wysokości.

Ratownicy GOPR wspierani przez ratowników słowackiej Horskiej Sluzby Pieninskeho Narodneho Parku przetransportowali ciało turysty na brzeg Dunajca i dalej rzeką do Szczawnicy.

Według relacji ratownika dyżurnego Grupy Podhalańskiej GOPR trwają czynności policji, mające na celu wyjaśnienie przyczyny śmierci turysty.

Warunki w Pieninach

Ratownicy ostrzegają, że obecnie pogoda w Pieninach nie sprzyja turystom. Chociaż na szlakach nie ma śniegu, to miejscami są one oblodzone i niebezpieczne.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Gazeta Wyborcza, RMF24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Nagranie z Tatr pokazuje, jak mężczyzna ześlizguje się z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Giewont na tle Księżyca. Niesamowite ujęcie

Czytaj więcej >

Polska

Rodzina spadła z Przełęczy Szpiglasowej. 11-letnie dziecko nieprzytomne

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje ostrzeżenia przez silnymi burzami z gradem i porywistym wiatrem

Czytaj więcej >

Polska

Mysłakowice - Klimat Tyrolu u podnóża Karkonoszy

Czytaj więcej >

Polska

Alarm bombowy na pokładzie linii LOT. Samolot zawrócił do Warszawy

Czytaj więcej >