Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Katastrofa lotnicza na Dominikanie. 9 osób nie żyje
Ania Radke
Ania Radke 16.12.2021 01:00

Katastrofa lotnicza na Dominikanie. 9 osób nie żyje

samolot
fot. Twitter/ @eldiario

9 osób zginęło w katastrofie samolotu pasażerskiego Gulfstream GIVSP na Dominikanie. Wśród nich był portorykański producent muzyczny Jose Angel Hernandez - podaje w czwartek Associated Press. Przyczyny wypadku na razie nie są znane.

Na pokładzie znajdowało się dwóch członków załogi i siedmiu pasażerów: sześciu z nich było obcokrajowcami, a jeden Dominikańczykiem. Wszyscy zginęli.

Samolot spadł kilkanaście minut po starcie

Jak przekazał portal RMF, pilot podjął próbę powrotu na lotnisko na Dominikanie kilkanaście minut po starcie samolotu, który miał lecieć do Miami. Wcześniej kapitan zgłosił awarię maszyny.

- Ten wypadek sprawia nam ogromny ból i smutek. Prosimy o rozważne przyłączenie się do solidarnego wsparcia poszkodowanych rodzin, które wraz z nami przeżywają ten trudny czas - napisała w oświadczeniu firma Helidosa Aviation Group, właściciel Gulfstream GIVSP.

Operator lotniska Las Americas w Santo Domingo przekazał, że maszyna wystartowała w środę o godz. 17.09 czasu lokalnego. Katastrofa nastąpiła 16 minut później, tuż za terenem portu. Po wypadku wstrzymano działalność i odwołano setki lotów.

Hernandez podróżował do Miami razem z żoną, synem, krewnymi i przyjaciółmi. Producent znany był pod pseudonimem "Flow La Movie".

Przyczyna katastrofy i awaryjnego lądowania nie jest jak na razie znana. Dominikańska komisja wypadków lotniczych prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24, Onet

Tagi: lot Lotnisko