Turysci.pl
man-g700c188c6 1280

fot. Pixabay

Cypr zaostrza zasady wjazdu. Wyjątek tylko dla jednej grupy turystów

3 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Cypr jeszcze bardziej zaostrza restrykcje graniczne, nieco ponad tydzień po poprzedniej zmianie zasad. Od 15 grudnia podróżni muszą wykonać drugi test na koronawirusa po upływie 72 godzin od przylotu do tego kraju. Z obowiązku zwolniona jest tylko jedna grupa turystów.

Cypr od 15 grudnia zmienia przepisy wjazdowe dla zagranicznych podróżnych. Co ciekawe, decyzja zapadła nieco ponad tydzień po poprzedniej zmianie zasad, która miała miejsce 6 grudnia.

test

Obowiązkowe testy na granicy także dla zaszczepionych. Weszło w życie nowe rozporządzenie

CZYTAJ DALEJ

Nowe zasady wjazdu na Cypr

Od 15 grudnia wszyscy pasażerowie, którzy przybędą na Cypr będą musieli wykonać kolejny test na koronawirusa. Badanie będzie wykonywane po upływie 72 godzin od przybycia do tego kraju.

Warto podkreślić jednak, że będą to bezpłatne szybkie testy antygenowe, realizowane w mobilnych punktach testowania cypryjskiego ministerstwa zdrowia – wynika z oficjalnego komunikatu władz. Podróżni muszą zgłosić się na test razem z kartą pokładową oraz dokumentem tożsamości.

Zwolnione z obowiązku przeprowadzenia tego testu są osoby, które przyjęły dawkę przypominającą szczepionki na koronawirusa (czyli trzecią dawkę lub drugą w przypadku preparatu Johnson&Johnson).

Przypomnijmy, że osoby niezaszczepione muszą przedstawić na lotnisku negatywny wynik testu PCR wykonanego na 72 godziny przed wylotem na Cypr. Wciąż trzeba również uzyskać specjalną przepustkę Cyprus Flight Pass w ciągu 48 godzin przed wylotem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >