Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Cypr zaostrza zasady wjazdu. Wyjątek tylko dla jednej grupy turystów
Ania Radke
Ania Radke 15.12.2021 22:21

Cypr zaostrza zasady wjazdu. Wyjątek tylko dla jednej grupy turystów

man-g700c188c6 1280
fot. Pixabay

Cypr jeszcze bardziej zaostrza restrykcje graniczne, nieco ponad tydzień po poprzedniej zmianie zasad. Od 15 grudnia podróżni muszą wykonać drugi test na koronawirusa po upływie 72 godzin od przylotu do tego kraju. Z obowiązku zwolniona jest tylko jedna grupa turystów.

Cypr od 15 grudnia zmienia przepisy wjazdowe dla zagranicznych podróżnych. Co ciekawe, decyzja zapadła nieco ponad tydzień po poprzedniej zmianie zasad, która miała miejsce 6 grudnia.

Nowe zasady wjazdu na Cypr

Od 15 grudnia wszyscy pasażerowie, którzy przybędą na Cypr będą musieli wykonać kolejny test na koronawirusa. Badanie będzie wykonywane po upływie 72 godzin od przybycia do tego kraju.

Warto podkreślić jednak, że będą to bezpłatne szybkie testy antygenowe, realizowane w mobilnych punktach testowania cypryjskiego ministerstwa zdrowia – wynika z oficjalnego komunikatu władz. Podróżni muszą zgłosić się na test razem z kartą pokładową oraz dokumentem tożsamości.

Zwolnione z obowiązku przeprowadzenia tego testu są osoby, które przyjęły dawkę przypominającą szczepionki na koronawirusa (czyli trzecią dawkę lub drugą w przypadku preparatu Johnson&Johnson).

Przypomnijmy, że osoby niezaszczepione muszą przedstawić na lotnisku negatywny wynik testu PCR wykonanego na 72 godziny przed wylotem na Cypr. Wciąż trzeba również uzyskać specjalną przepustkę Cyprus Flight Pass w ciągu 48 godzin przed wylotem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Tagi: Cypr