Turysci.pl
gopr

fot. Grupa Podhalańska GOPR

Nie żyje Adam Worwa. Zasłużony ratownik GOPR

29 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Nie żyje ceniony ratownik GOPR Adam Worwa. Wstąpił do Grupy Podhalańskiej w 1968 roku i uczestniczył w 59 wyprawach ratunkowych. Smutną wiadomość podali jego koledzy-ratownicy.

Nie żyje Adam Worwa - wieloletni ratownik Grupy Podhalańskiej GOPR. Przykrą wiadomość podali jego koledzy z ratownictwa.

man-g700c188c6 1280

Cypr zaostrza zasady wjazdu. Wyjątek tylko dla jednej grupy turystów

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje zasłużony ratownik

– W dniu dzisiejszym na cmentarzu w Skawie pożegnaliśmy Adama Worwę - ratownika GOPR od 1968 roku – poinformowała na swoim profilu Grupa Podhalańska GOPR.

Worwa był starszym instruktorem ratownictwa górskiego i wieloletnim członkiem Zarządu Grupy Podhalańskiej oraz Komisji Szkolenia Grupy Podhalańskiej. Zasiadał również w Komisji Rewizyjnej GOPR i Kapituły Odznaczeń GOPR.

Razem z innymi ratownikami uczestniczył w 59 wyprawach ratunkowych. Łącznie przepracował w GOPR kilkanaście tysięcy godzin społecznych.

- Za swoją działalność Adam został wyróżniony m.in. godnością Honorowego Członka GOPR oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, ale przede wszystkim zapamiętamy go jako uczynnego Kolegę i dobrego Człowieka - wspominają kolegę goprowcy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >