Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Nie żyje Adam Worwa. Zasłużony ratownik GOPR
Ania Radke
Ania Radke 15.12.2021 22:21

Nie żyje Adam Worwa. Zasłużony ratownik GOPR

gopr
fot. Grupa Podhalańska GOPR

Nie żyje ceniony ratownik GOPR Adam Worwa. Wstąpił do Grupy Podhalańskiej w 1968 roku i uczestniczył w 59 wyprawach ratunkowych. Smutną wiadomość podali jego koledzy-ratownicy.

Nie żyje Adam Worwa - wieloletni ratownik Grupy Podhalańskiej GOPR. Przykrą wiadomość podali jego koledzy z ratownictwa.

Nie żyje zasłużony ratownik

– W dniu dzisiejszym na cmentarzu w Skawie pożegnaliśmy Adama Worwę - ratownika GOPR od 1968 roku – poinformowała na swoim profilu Grupa Podhalańska GOPR.

Worwa był starszym instruktorem ratownictwa górskiego i wieloletnim członkiem Zarządu Grupy Podhalańskiej oraz Komisji Szkolenia Grupy Podhalańskiej. Zasiadał również w Komisji Rewizyjnej GOPR i Kapituły Odznaczeń GOPR.

Razem z innymi ratownikami uczestniczył w 59 wyprawach ratunkowych. Łącznie przepracował w GOPR kilkanaście tysięcy godzin społecznych.

- Za swoją działalność Adam został wyróżniony m.in. godnością Honorowego Członka GOPR oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, ale przede wszystkim zapamiętamy go jako uczynnego Kolegę i dobrego Człowieka - wspominają kolegę goprowcy.

https://www.facebook.com/GP.GOPR/posts/1644314325914958

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP

Tagi: Góry