Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Samolot zjechał z pasa startowego w Pyrzowicach. Lotnisko zamknięto na pięć godzin
Ania Radke
Ania Radke 02.02.2022 22:22

Samolot zjechał z pasa startowego w Pyrzowicach. Lotnisko zamknięto na pięć godzin

jet-g0418f62e3 1280
fot. Pixabay/ skipp604 (zdjęcie ilustracyjne)

Samolot linii Ryanair, który przyleciał do Katowic z Kolonii w Niemczech, po wylądowaniu zjechał z pasa startowego i zatrzymał się poza drogą - informuje TVN24. Port lotniczy został zamknięty na pięć godzin.

Boeing 737-800 wylądował w Katowicach we wtorek o 23:55. Jak przekazuje w rozmowie z TVN24 rzecznik Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach, na pokładzie znajdowało się 102 pasażerów.

- Nikomu nic się nie stało. Po pasażerów podjechały autobusy płytowe - przekazuje TVN24 Piotr Adamczyk, rzecznik katowickiego lotniska.

Katowice-Pyrzowice. Samolot zjechał z pasa startowego

Maszyna z nieznanych dotąd przyczyn zjechała z drogi startowej, a następnie zatrzymała się tuż za nią. Według informacji przekazanych przez rzecznika, maszynę "należało ściągnąć zgodnie z obowiązującymi procedurami oraz po konsultacji z przewoźnikiem".

W związku z incydentem jedyna droga startowa na lotnisku była zamknięta, a całe lotnisko było wyłączone z ruchu lotniczego przez pięć godzin, do piątej rano.

- Z tego względu nie wylądowało pięć samolotów, w tym dwa z pasażerami. Jeden z Warszawy, który zawrócił do stolicy, a drugi z Islandii, który lądował na lotnisku Kraków-Balice - przekazuje rzecznik katowickiego portu.

Rzecznik dodał, że lotnisko nie poniosło żadnych strat materialnych. Informacje o incydencie zostały przekazane do Centralnej Bazy Zgłoszeń.

- Okoliczności zdarzenia będą teraz badane przez ekspertów. Myślę, że nikt na tym etapie nie odważy się spekulować na ten temat - mówił Adamczyk.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: TVN24

Tagi: Lotnisko lot