Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > LOT zwiększa liczbę rejsów do USA. Powrócą m.in. loty do Miami i Los Angeles
Ania Radke
Ania Radke 07.11.2021 13:02

LOT zwiększa liczbę rejsów do USA. Powrócą m.in. loty do Miami i Los Angeles

the-plane-g15cfff89f 1280
fot. Pixabay/ pkozmin

W poniedziałek 8 listopada granice USA zostaną ponownie otwarte dla podróżujących z UE. PLL LOT postanowił więc zwiększyć częstotliwość lotów w tym kierunku. Od grudnia przywrócone zostaną rejsy do Miami, natomiast od marca przyszłego roku do Los Angeles - powiedział PAP wiceprezes spółki Michał Fijoł.

Pod koniec października br. prezydent USA Joe Biden podpisał rozporządzenie znoszące restrykcje dla turystów przylatujących z zagranicy samolotem. Od 8 listopada zaszczepieni podróżni z całego świata będą mogli latać do Stanów.

Przypomnijmy, że granice Stanów Zjednoczonych dla osób z ponad 40 krajów, w tym m.in. z krajów Unii Europejskiej, Brazylii i Wielkiej Brytanii były praktycznie zamknięte od marca zeszłego roku.

LOT zwiększa częstotliwość rejsów do USA

Według informacji przekazanych przez przewoźnika, od 8 listopada będzie można polecieć do Stanów Zjednoczonych z Warszawy na JFK codziennie, natomiast do Newarku - w czwartki, soboty i niedziele.

Loty do Chicago odbywać się będą wtorek - niedziela, a od 10 grudnia wznowione będą rejsy do Miami w poniedziałki, środy i piątki. Samoloty LOT z Krakowa do Chicago będą latały w każdy poniedziałek.

Zasady przylotu do Stanów

Zgodnie z nowymi zasadami obowiązującymi od jutra, do USA będą mogli przylecieć turyści, którzy są w pełni zaszczepieni oraz uzyskali negatywny wynik testu na COVID-19 przeprowadzonego najwcześniej 3 dni przed odlotem.

Warto podkreślić, że na granicy uznawane są szczepionki zatwierdzone przez amerykański urząd FDA (Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson) oraz te znajdujące się na liście WHO (AstraZeneca, Covishield, Sinopharm, Sinovac).

Powyższe zasady nie dotyczą osób niepełnoletnich oraz obywateli krajów, w których poziom zaszczepienia ludności jest niższy niż 10 proc. z uwagi na niedostatek szczepionek.

Niezaszczepieni podróżni zobowiązani będą do przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego najpóźniej na dzień przed odlotem.

USA otwiera się na Europejczyków

Wiceprezes LOT Michał Fijoł przypomniał, że połączenia LOT-u do Stanów Zjednoczonych były prowadzone "praktycznie przez cały okres pandemii", jednak na początku mogły latać tam tylko osoby posiadające specjalne uprawnienia.

Później Polska i Europa otworzyła się na turystów z USA, jednak dotychczas bez wzajemności. Wszystko zmieni się jednak 8 listopada, kiedy zniesione zostaną restrykcje graniczne dla zaszczepionych podróżnych udających się do Stanów Zjednoczonych. W związku z tym PLL LOT zwiększają częstotliwość rejsów na połączeniach w tym kierunku.

- Chodzi o nasze rejsy do Nowego Jorku na oba znajdujące się tam lotniska, czyli JFK i Newark, do Chicago, a także do Miami, które ruszają na nowo na początku grudnia oraz do Los Angeles, które zostaną uruchomione także na nowo już w przyszłym roku w końcówce sezonu zimowego - powiedział Fijoł. Sezon zimowy kończy się wraz z końcem marca. Dodał, że linia będzie dostosowywać częstotliwość rejsów na podstawie zainteresowania pasażerów lotami do Stanów Zjednoczonych. Zwrócił uwagę, że wzmożony ruch w tym kierunku obserwowany jest w okolicach świąt Bożego Narodzenia, kiedy to m.in. Polonia przylatuje do Polski, a Polacy mają więcej czasu na wyjazd urlopowy.

- Kiedy to otwarcie granic zostało oficjalnie ogłoszone, zanotowaliśmy kilkukrotny wzrost zainteresowania podróżami do Stanów Zjednoczonych. W tej chwili widzimy zwiększoną aktywność kupujących bilety - dodaje wiceprezes spółki.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Business Insider

Tagi: USA lot