Turysci.pl
airport-ga96b8d8c1 1280

fot. Pixabay/ Pexals

Turystka nie została wpuszczona do samolotu. Nie miała dokumentu, który nie był wymagany

16 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Incydent na lotnisku Ciampino. Pasażerka z Wielkiej Brytanii nie została wpuszczona do samolotu, bo nie miała negatywnego wyniku testu na COVID-19. Dokument ten nie był wymagany w jej przypadku, ponieważ była w pełni zaszczepiona.

Brytyjski dziennik „Independent” poinformował o sytuacji, do której doszło w zeszły czwartek na rzymskim lotnisku Ciampino. Brytyjska pasażerka, która wraz ze swoim partnerem czekała w kolejce do boardingu na lot Ryanairem do Londynu, została bardzo nieprzyjemnie potraktowana przez załogę samolotu.

świeczka (10)

TOPR podaje szczegóły śmierci zawodnika MMA. Poruszał się poza wyznaczonym szlakiem

CZYTAJ DALEJ

Incydent na włoskim lotnisku

Kobieta miała przy sobie wymagany przez brytyjskie władze formularz lokalizacyjny i świadectwo pełnego zaszczepienia. Mimo to obsługa Ryanaira nie pozwoliła jej wejść na pokład. Personel poinformował pasażerkę, że podróżując do Wielkiej Brytanii, musi mieć ze sobą negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonany na 48 godzin przed podróżą.

Pasażerka słusznie zauważyła, że wymóg ten został zniesiony przez brytyjski rząd w październiku dla osób w pełni zaszczepionych. Niestety, nie przyniosło to żadnego efektu.

– Powiedziałam im, że nie potrzebujemy testu, ale pracownik Ryanaira powiedział, że jest potrzebny i że nie może nas wpuścić na pokład. Spytałam, czy gdzieś na lotnisku możemy wykonać test, on odpowiedział, że nie i odesłał nas do informacji lotniskowej – relacjonuje jedna z pasażerek.

Kobietę skierowano do apteki, gdzie mogła wykonać test i kazano zamówić taksówkę na własny koszt. W międzyczasie jeszcze raz upewniła się, że reguły wjazdowe do Wielkiej Brytanii nie zostały one zmienione.

Jeszcze na lotnisku kobieta podeszła do stanowiska Ryanaira, gdzie kazano jej kupić nowe bilety na następny dzień, które kosztowały ją 244 GBP. Łącznie z taksówką i testem zapłacili za wszystko ponad 300 GBP.

– Gdy zapytaliśmy pracownika Ryanaira o pokrycie kosztów noclegu i taksówki, skoro nie wylecieliśmy dzisiaj z ich winy, pracownik Ryanaira po prostu odszedł i zamknął swoje stanowisko – mówi pasażerka.

Ostatecznie para zdecydowała się przenocować na lotnisku, ponieważ nie mieli już pieniędzy na nocleg w hotelu. Niestety, o godz. 23 kazano im opuścić terminal, a resztę nocy spędzili pod wiatą na przystanku autobusowym.

Następnego dnia para została bez problemu wpuszczona do samolotu i – zgodnie z przewidywaniami – nikt nie wymagał od nich negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Ryanair, póki co, nie skomentował całej sytuacji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Irlandia zaostrza restrykcje graniczne. Potrzebny będzie dodatkowy dokument

Czytaj więcej >

Europa

Turystka pokazała paragon z restauracji we Lwowie. "Musieliśmy czekać ok. godziny, ale było warto"

Czytaj więcej >

Europa

Czechy przywracają stan wyjątkowy. Będzie obowiązywał do świąt

Czytaj więcej >

Europa

Europejskie państwa wprowadzają zakazy lotów. Powodem nowa mutacja koronawirusa

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia wprowadza stan klęski żywiołowej. "Wkraczamy w fazę większego ryzyka"

Czytaj więcej >

Europa

Zmiany dla Polaków planujących podróż do Francji. Chodzi o terminy testów na koronawirusa

Czytaj więcej >