Turysci.pl
rwesfb xv

pixabay/OrnaW, The Sun

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

28 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W trakcie lotu z Rzeszowa do Stansted w Londynie doszło do incydentu z udziałem stewarda linii lotniczych Ryanair. 26-letni Sam Thompson pił alkohol na pokładzie samolotu i pokazywał wulgarne gesty do kamerującego go pasażera. Nagranie obiegło sieć.

Jak donosi brytyjski tabloid "The Sun", 26-letni Sam Thompson został przyłapany przez jednego z pasażerów na piciu alkoholu w trakcie pracy. Nie obyło się bez poważnych konsekwencji.

Steward Ryanaira pił alkohol w trakcie pracy

Do zdarzenia doszło 18 maja na pokładzie samolotu linii Lauda Europe, należących do Ryanaira. Podczas lotu z Polski do Wielkiej Brytanii jeden z członków obsługi kabiny dopuścił się skandalicznego zachowania na oczach pasażerów.

Mężczyzna nagrywający całe zdarzenie przeszedł się na tył samolotu i poprosił obsługę o nalanie drinka. Wówczas steward nie tylko spełnił jego prośbę, ale nawet sam sięgnął do wózka z alkoholem i zaczął sączyć wysokoprocentowy napój z buteleczek.

- Nie mów nikomu, ale ja też się napiję - miał powiedzieć steward, po czym opróżnił "małpkę" Jacka Danielsa i chwilę później wypił duszkiem buteleczkę wina.

Gdy steward zauważył, że jest nagrywany, wcale się nie speszył. Wręcz przeciwnie, zaczął się śmiać i pokazywać środkowy palec w stronę kamery telefonu.

BeFunky-collage (30)

7 rzeczy, których najczęściej zapominamy spakować na urlop

CZYTAJ DALEJ

Odleciał na pokładzie samolotu, teraz stanie przed sądem

Nagranie przedstawiające nieodpowiedzialne zachowanie jednego z pracowników załogi niezwłocznie trafiło do kapitana samolotu, który powiadomił o incydencie wszystkie służby lotniska oraz policję. Po wylądowaniu na 26-latka czekała już policja.

Mężczyzna został przebadany alkomatem. Wynik testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu był jednoznaczny.

Sam Thompson został aresztowany i dyscyplinarnie zwolniony. 8 czerwca 2022 roku odbędzie się rozprawa z jego udziałem. Miłośnikowi napojów wyskokowych grozi kara do dwóch lat więzienia lub wysoka grzywna.

W związku z zaistniałą sytuacją linie lotnicze opublikowały oświadczenie, wyjaśniające przyczyny zwolnienia wspomnianego członka personelu pokładowego.

- Polityka Lauda Europe, zgodnie z rozporządzeniem Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego, zabrania spożywania alkoholu przez personel pokładowy lub załogę lotniczą od 8 godzin przed rozpoczęciem służby lotniczej do czasu zakończenia służby – poinformowała siostrzana linia Ryanaira.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Poznajecie skąd pochodzi pocztówka? Polskie miasto odwiedzają tłumy turystów

  2. Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

  3. Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Polskie podróżniczki, które zapisały się na kartach historii lub dopiero ją tworzą. Są dziennikarkami, reportażystkami, graficzkami, sportowcami, a nawet elektroniczkami. Przedstawiamy pięć kobiet, które przybliżyły nam odległe miejsca na świecie. fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Zobacz galerię >

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Źródło: The Sun

Ewa MatysiakAutor

Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >