Turysci.pl

pixabay/OrnaW, The Sun

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

28 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W trakcie lotu z Rzeszowa do Stansted w Londynie doszło do incydentu z udziałem stewarda linii lotniczych Ryanair. 26-letni Sam Thompson pił alkohol na pokładzie samolotu i pokazywał wulgarne gesty do kamerującego go pasażera. Nagranie obiegło sieć.

Jak donosi brytyjski tabloid "The Sun", 26-letni Sam Thompson został przyłapany przez jednego z pasażerów na piciu alkoholu w trakcie pracy. Nie obyło się bez poważnych konsekwencji.

Steward Ryanaira pił alkohol w trakcie pracy

Do zdarzenia doszło 18 maja na pokładzie samolotu linii Lauda Europe, należących do Ryanaira. Podczas lotu z Polski do Wielkiej Brytanii jeden z członków obsługi kabiny dopuścił się skandalicznego zachowania na oczach pasażerów.

Mężczyzna nagrywający całe zdarzenie przeszedł się na tył samolotu i poprosił obsługę o nalanie drinka. Wówczas steward nie tylko spełnił jego prośbę, ale nawet sam sięgnął do wózka z alkoholem i zaczął sączyć wysokoprocentowy napój z buteleczek.

- Nie mów nikomu, ale ja też się napiję - miał powiedzieć steward, po czym opróżnił "małpkę" Jacka Danielsa i chwilę później wypił duszkiem buteleczkę wina.

Gdy steward zauważył, że jest nagrywany, wcale się nie speszył. Wręcz przeciwnie, zaczął się śmiać i pokazywać środkowy palec w stronę kamery telefonu.

Odleciał na pokładzie samolotu, teraz stanie przed sądem

Nagranie przedstawiające nieodpowiedzialne zachowanie jednego z pracowników załogi niezwłocznie trafiło do kapitana samolotu, który powiadomił o incydencie wszystkie służby lotniska oraz policję. Po wylądowaniu na 26-latka czekała już policja.

Mężczyzna został przebadany alkomatem. Wynik testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu był jednoznaczny.

Sam Thompson został aresztowany i dyscyplinarnie zwolniony. 8 czerwca 2022 roku odbędzie się rozprawa z jego udziałem. Miłośnikowi napojów wyskokowych grozi kara do dwóch lat więzienia lub wysoka grzywna.

W związku z zaistniałą sytuacją linie lotnicze opublikowały oświadczenie, wyjaśniające przyczyny zwolnienia wspomnianego członka personelu pokładowego.

- Polityka Lauda Europe, zgodnie z rozporządzeniem Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego, zabrania spożywania alkoholu przez personel pokładowy lub załogę lotniczą od 8 godzin przed rozpoczęciem służby lotniczej do czasu zakończenia służby – poinformowała siostrzana linia Ryanaira. Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Poznajecie skąd pochodzi pocztówka? Polskie miasto odwiedzają tłumy turystów

  2. Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

  3. Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

Źródło: The Sun

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]