Turysci.pl
samolot LOT

fot. Pixabay/ Free-Photos (zdjęcie ilustracyjne)

Samolot PLL LOT dwukrotnie zderzył się z ptakiem. Pilot musiał lądować

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Samolot PLL LOT dwukrotnie zderzył się z ptakiem, przez co za każdym razem zmuszony był do awaryjnego lądowania na lotnisku startowy. Boeing 737 wykonywał lot z lotniska w Katowicach-Pyrzowicach do Macedonii.

Samolot Boeing 737 Max 8 lecący w niedzielę 20 czerwca z Katowic do macedońskiej Ochrydy musiał dwukrotnie lądować awaryjnie po tym, jak po starcie zderzył się z ptakiem.

Wielkie kolejki do basenów i atrakcji

Polacy korzystali z upałów. Wielkie kolejki na basen

CZYTAJ DALEJ

Samolot LOT dwukrotnie lądował po zderzeniu z ptakiem

Pilot po zderzeniu samolotu z ptakiem zgodnie z procedurami musiał awaryjnie wylądować, aby dokonać przeglądu technicznego maszyny. Wcześniej jednak przez jakiś czas krążył nad lotniskiem.

Po pierwszym lądowaniu awaryjnym maszynę udało się posadzić bez problemów, samolot ponownie wystartował w stronę Macedonii po przeglądzie technicznym.

Krótko po ponownym starcie samolot ponownie zderzył się z innym ptakiem, przez co konieczne było kolejne lądowanie awaryjne. Okazało się jednak, że tym razem uszkodzenia były poważniejsze.

Jak poinformowało Wirtualną Polskę biuro prasowe Polskich Linii Lotniczych LOT, zgodnie z procedurami po każdym ze zderzeń mechanicy wykonali przegląd techniczny maszyny. Drugi z nich wykazał, że maszyna musi zostać wyłączona z dalszej eksploatacji.

- W jego miejsce podstawiono nową maszynę, która kontynuowała rejs do Macedonii bez dalszych zakłóceń - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską biuro prasowe PLL LOT.

Biuro prasowe przewoźnika zwraca jednak uwagę, że chociaż do incydentów z ptakami dochodzi znacznie częściej w okresie wiosenno-letnim niż w innych porach roku, tego typu zdarzenia przytrafiają się bardzo rzadko.

Potrafią one być jednak bardzo niebezpieczne, o czym przekonał się 15 stycznia 2009 Chesley Sullenberger, pilot Airbusa A320. Po zderzeniu ze stadem gęsi konieczne było lądowanie na rzece Hudson, które przeszło do historii lotnictwa cywilnego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >