Turysci.pl
Atak niedźwiedzia w parku narodowym

fot. pixabay.com/Pexels/zdjęcie poglądowe

Atak niedźwiedzia na turystów w parku narodowym Jergaki

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

W poniedziałek w parku narodowym Jergaki na Syberii doszło do ataku niedźwiedzia. Zwierzę najpierw zabiło 16-latka, który był pomocnikiem przewodnika grupy turystów, a następnie rzuciło się na samych piechurów. Na miejsce zostali wezwani ratownicy, którzy przygotowali ewakuację.

Do ataku niedźwiedzia na terenie łańcucha górskiego Sajan Zachodni na południu Syberii doszło w poniedziałek. Jak informują media, zwierzę zabiło 16-letniego mężczyznę oraz rzuciło się na turystów.

Wielkie kolejki do basenów i atrakcji

Polacy korzystali z upałów. Wielkie kolejki na basen

CZYTAJ DALEJ

Atak niedźwiedzia na turystów

Zmarły był pomocnikiem przewodnika turystycznego, który opiekował się grupą podopiecznych. Zadaniem 16-latka było dostarczenie prowiantu urlopowiczom.

Do ataku doszło, gdy mężczyzna wracał do domu. Szczegóły i okoliczności zdarzenia nie są dokładnie znane. Wiadomo natomiast, że mężczyzny zaczęli szukać dwaj inni turyści.

Trafili na jego zwłoki, przy których znajdował się niedźwiedź. Gdy drapieżnik ich zauważył, rozpoczął kolejny atak. Jeden z piechurów został ranny. Na miejsce natychmiast wezwani zostali ratownicy.

Cała grupa turystów została ewakuowana, nie wiadomo jednak, w jakim stanie jest poszkodowany urlopowicz. Agresywne zwierzę zostało zastrzelone przez pracowników parku narodowego.

Niedźwiedzie w Polsce i na Słowacji

W ostatnim czasie wiele informacji dotyczących spotkań z niedźwiedziami pojawia się również w Polsce. Dotyczą one zarówno pojawiania się tych zwierząt na terenie naszego kraju, jak i po stronie słowackiej i dotyczą rejonu Tatr.

Niedawno opisywaliśmy m.in. historię polskiego turysty, który zauważył niedźwiedzia po drodze do popularnego schroniska na Morskim Oku. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Innym przykładem aktywności niedźwiedzi w Tatrach jest zdarzenie, do którego doszło 17 czerwca w miejscowości Nowy Smokowiec. Tam drapieżnik wszedł do hotelowej restauracji, korzystając z drzwi otwieranych fotokomórką. Zdjęcia z miejsca zdarzenia opublikował na Facebooku Jozef Dirga.

W połowie czerwca w słowackich Tatrach odnaleziono również ciało 57-letniego turysty. Sekcja zwłok wykazała, że padł on ofiarą niedźwiedzia. Lokalne media informowały wtedy, że był to pierwszy taki przypadek we współczesnej historii Słowacji.

Ciało zostało znalezione w rejonie Liptowskiej Luznej, a tamtejsza burmistrz w mediach oświadczyła, że w tamtym regionie nigdy nie było problemów z niedźwiedziami.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >

Świat

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

Czytaj więcej >
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >