Turysci.pl
Obowiązkowa kwarantanna po przylocie z UK

fot. pixabay.com/RainerPrang/zdjęcie poglądowe

Obowiązkowa kwarantanna dla osób przylatujących do Polski z Wielkiej Brytanii

5 Września 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od środy wszystkie osoby przylatujące do Polski z Wielkiej Brytanii czekają nowe obostrzenia. Każdy podróżny będzie musiał poddać się obowiązkowej, siedmiodniowej kwarantannie. Zwalniał z niej będzie tylko negatywny wynik testu na COVID-19, ale nie wcześniej niż po tygodniu.

  • Nowe obostrzenia dla osób przylatujących do Polski z Wielkiej Brytanii. Obowiązują od środy 23 czerwca

  • Każdy podróżny podlega obowiązkowej, siedmiodniowej kwarantannie

  • Z izolacji zwolnić może wyłącznie negatywny wynik testu na COVID-19, ale nie wcześniej niż po siedmiu dniach. Ma to powstrzymać rozprzestrzenianie się wariantu Delta

Osoby przylatujące do Polski z Wielkiej Brytanii będą musiały poddać się obowiązkowej, siedmiodniowej kwarantannie. Zwalniać ma z niej jedynie negatywny wynik testu na COVID-19, ale tylko po tygodniu od przekroczenia granicy. Oznacza to, że badaniu poddać się będzie trzeba na terenie kraju.

Samochód wjechał na plażę w Kołobrzegu

Samochód wjechał na plażę w Kołobrzegu, a potem zakopał się w piasku

CZYTAJ DALEJ

Obowiązkowa kwarantanna dla osób przylatujących z Wielkiej Brytanii

Wiadomość przekazał PAP rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Ma to powstrzymać rozprzestrzenianie się wariantu Delta koronawirusa, który coraz częściej diagnozowany jest w Wielkiej Brytanii.

Przypomnijmy, że obecnie kwarantanna w Polsce trwa dziesięć dni. Osoby wjeżdżające do kraju mogą ją natomiast skrócić, wykonując od razu po przylocie test. Podróżni z Wielkiej Brytanii taką możliwość będą mieli natomiast dopiero po tygodniu.

W praktyce działanie to możne znacznie zmniejszyć liczbę podróżnych oraz ograniczyć ruch turystyczny. Urlopowicze, zmuszeni pozostawać po przylocie do Polski przez siedem dni w zamknięciu, mogą zrezygnować z wyjazdów.

Turyści z Wielkiej Brytanii zwykle odwiedzali największe polskie miasta, m.in. Warszawę, Poznań, Kraków czy Gdańsk. Działania rządu jednak mają zapobiec występowaniu nowych zakażeń wariantem Delta, których do tej pory w naszym kraju wykryto 90.

Zmiana ma jeszcze we wtorek zostać podpisana przez premiera Mateusza Morawieckiego. W ten sam dzień rozporządzenie ma zostać także opublikowane w Dzienniku Ustaw, a obostrzenie ma wejść w życie od środy. Takie same, specjalne zasady wjazdu do Polski, dotyczą już podróżnych z Południowej Afryki, Indii oraz Brazylii.

Zasady wjazdu do Polski z zagranicy

Osoby przybywające do Polski z krajów Unii Europejskiej oraz należących do strefy Schengen zobowiązane są do poddania się kwarantannie. Zwolnić z niej może natomiast test wykonany na terenie kraju lub przed przekroczeniem granicy.

Podróżni ze strefy Non-Schengen natomiast mogą uniknąć kwarantanny jedynie dzięki zrobieniu testu na terenie Polski. Nie można zostać zwolnionym z izolacji na podstawie badania wykonanego przed wjazdem do naszego kraju.

W obu przypadkach respektowane są zarówno testy PCR, jak i tańsze, antygenowe. Na swobodny wjazd liczyć mogą również osoby, które przebyły zakażenie i przedstawią dokument, który to potwierdza, a także podróżni zaszczepieni pełną dawką preparatu przeciw COVID-19.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >