Turysci.pl
Niektórzy Polacy na wakacjach piją już od rana

fot. wikimedia.org/Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Polacy nie stronią od napojów procentowych na wakacjach. Zaczęli polewać na lotnisku o 7 rano

24 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Niektórzy Polacy w czasie wakacji nie stronią od alkoholu. Przekonała się o tym pani Kasia, która z Lotniska Chopina miała lecieć na wczasy do Grecji. Choć była dopiero godzina 7 rano, turystka była świadkiem tego, jak grupa urlopowiczów już polewała wódkę i dobrze się bawiła, jeszcze przed wylotem.

Pani Kasia nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła grupę Polaków pijących wódkę o 7 rano na Lotnisku Chopina w Warszawie. Jak zauważyła w wiadomości wysłanej do redakcji WP, wokół było wiele dzieci, ale urlopowiczom nie przeszkadzało to w dobrej zabawie.

Ostrzeżenia pogodowe na Podhalu i w Tatrach

Alert RCB. Lepiej nie iść w wysokie Tatry

CZYTAJ DALEJ

Polacy od rana polewali alkohol na lotnisku

Pani Kasia leciała na wakacje do Grecji. Jej lot był opóźniony, dłuższy czas więc siedziała w poczekalni i obserwowała ludzi wokół. Zdziwiła się, gdy dostrzegła, że przy stolikach w jednej z restauracji siedzi grupa Polaków, którzy piją wódkę.

Mimo wczesnej godziny urlopowicze byli doskonale przygotowani - mieli kieliszki, alkohol, a nawet cytryny. Choć mężczyźni nie lecieli z panią Kasią tym samym samolotem, stwierdziła, że „może sobie wyobrazić, co działo się potem na pokładzie samolotu", którym podróżowali.

Turyści mieli być bardzo głośni, ale na szczęście nie zachowywali się agresywnie. Mimo to pani Kasia stwierdziła, że żeby pić alkohol o tej porze, trzeba „nie mieć wstydu".

Problem z pasażerami „pod wpływem"

Niestety kłopoty z pijanymi turystami na pokładach samolotów są dość częste i nie dotyczą wyłącznie polskich podróżnych. Są to zdarzenia dość powszechne, które jednak zakłócają spokojny lot i często doprowadzają do interwencji służb.

Było tak m.in. w przypadku pasażera, który pod koniec maja leciał z Norwegii do Gdańska. Mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu we krwi i zachowywał się wyjątkowo agresywnie.

Po wylądowaniu w Polsce nie chciał opuścić pokładu samolotu, aż w końcu pilot musiał poprosić o pomoc Straż Graniczną. Funkcjonariusze siłą wyprowadzili podróżnego, a następnie przetransportowali do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku. Gdy wytrzeźwiał, dostał za swoje naganne zachowanie mandat w wysokości 500 zł.

Pod koniec maja do równie bulwersującej sytuacji doszło na pokładzie samolotu lecącego z Hiszpanii do Wielkiej Brytanii. Na pokładzie obecna była wtedy polska stewardesa, pani Dorota. Więcej o tej sprawie przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >