Turysci.pl
Nagranie z Morskiego Oka

Fot. Facebook.com/Tatromaniak/Adam Surawski

Nagrali niedźwiedzia przy drodze na Morskie Oko

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Nagranie, którego autorem jest pan Adam Surawski, udostępnione zostało na profilu Tatromaniak na Facebooku. Widać na nim niedźwiedzia siedzącego w lesie. Zgodnie z opisem, potężne zwierzę przebywało niedaleko drogi prowadzącej na Morskie Oko.

Nagranie z niedźwiedziem w roli głównej opublikowane zostało na profilu Tatromaniak we wtorek 11 maja z samego rana. Nie zaznaczono, kiedy zostało wykonane, z nagłówka wynika jednak, że niezwykłe spotkanie miało miejsce stosunkowo niedawno.

Nagranie z niedźwiedziem w roli głównej

Spotkanie przy drodze do Morskiego Oka – czytamy w opisie.

Autorem materiału jest pan Adam Surawski. Najwyraźniej to właśnie on dostrzegł potężne zwierzę, które siedziało w lesie. Wpis błyskawicznie zasypały komentarze i reakcje. Szybko też okazało się, że tego typu „bezpieczne spotkania" z zachowaniem znacznego dystansu zdarzają się zaskakująco często.

W komentarzach opublikowano kolejne trzy filmiki z niedźwiedziami w rolach głównych. Jak sugerowali autorzy, one również miały być stworzone w Tatrach, choć trudno powiedzieć, czy w tym roku.

Andrzej Kotliński nie żyje

Nie żyje Andrzej Kotliński, wieloletni Dyrektor Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej

CZYTAJ DALEJ

Nie zabrakło również słów zachwytu nad pięknym zwierzęciem, wyrazów zazdrości zobaczenia go na żywo oraz ostrzeżeń, by autor uważał. Nie od dziś w końcu wiadomo, że niedźwiedzie są przepięknymi stworzeniami, ale bywają też wyjątkowo niebezpieczne i należy w ich pobliżu zachować szczególną ostrożność. Przypominają o tym również pracownicy TPN, którzy niedawno ogłosili, że na terenie Parku obudziła się samica z dwójką młodych.

Niedźwiedzie w Tatrzańskim Parku Narodowym

Na oficjalnej stronie internetowej TPN znaleźć można komunikat turystyczny, skierowany do wszystkich piechurów. Na pierwszym miejscu listy zatytułowanej „zagrożenia" widnieje punkt dotyczący aktywności niedźwiedzi na tym terenie.

W razie spotkania z niedźwiedziem, należy spokojnie (bez gwałtownych ruchów) oddalić się w przeciwnym kierunku – czytamy.

Przypomnijmy, że 1 kwietnia pojawił się komunikat o wybudzeniu ze snu zimowego niedźwiedzicy z dwoma młodymi. Z tego powodu zamknięto okolice Doliny Gąsienicowej do odwołania. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Te potężne zwierzęta żyją jednak nie tylko po polskiej stronie Tatr. W trzeci dzień majówki słowackie służby poinformowały o zastrzeleniu dwóch niedźwiedzi, które podeszły pod górski hotel Śląski Dom pod Gerlachem.

Jak przypominają służby, w przypadku zobaczenia niedźwiedzia w górach, najlepiej jest się wycofać i opuścić miejsce tą drogą, którą przyszliśmy. Idealna sytuacja to ta, gdy zwierzę nas nawet nie zauważy, a my znikniemy. Jeśli jednak zainteresuje się nami, nie patrzmy mu w oczy, unikajmy gwałtownych ruchów czy rzucania się do ucieczki. Jak czytamy na stronie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, wycofujmy się powoli i po cichu, wykorzystując chwile nieuwagi stworzenia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Tatromaniak/Adam Surawski

Podobne artykuły

Podróżny powiedział, że ma bombę

Polska

Podróżny na lotnisku w Gdańsku powiedział, że ma bombę. Stanie przed sądem

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Ceny w Zakopanem

Polska

Organizacja turystyczna w Zakopanem: „Warto oderwać się od Krupówek"

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >