Turysci.pl
Nagranie z Morskiego Oka

Fot. Facebook.com/Tatromaniak/Adam Surawski

Nagrali niedźwiedzia przy drodze na Morskie Oko

30 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Nagranie, którego autorem jest pan Adam Surawski, udostępnione zostało na profilu Tatromaniak na Facebooku. Widać na nim niedźwiedzia siedzącego w lesie. Zgodnie z opisem, potężne zwierzę przebywało niedaleko drogi prowadzącej na Morskie Oko.

Nagranie z niedźwiedziem w roli głównej opublikowane zostało na profilu Tatromaniak we wtorek 11 maja z samego rana. Nie zaznaczono, kiedy zostało wykonane, z nagłówka wynika jednak, że niezwykłe spotkanie miało miejsce stosunkowo niedawno.

Nagranie z niedźwiedziem w roli głównej

Spotkanie przy drodze do Morskiego Oka – czytamy w opisie.

Autorem materiału jest pan Adam Surawski. Najwyraźniej to właśnie on dostrzegł potężne zwierzę, które siedziało w lesie. Wpis błyskawicznie zasypały komentarze i reakcje. Szybko też okazało się, że tego typu „bezpieczne spotkania" z zachowaniem znacznego dystansu zdarzają się zaskakująco często.

W komentarzach opublikowano kolejne trzy filmiki z niedźwiedziami w rolach głównych. Jak sugerowali autorzy, one również miały być stworzone w Tatrach, choć trudno powiedzieć, czy w tym roku.

Andrzej Kotliński nie żyje

Nie żyje Andrzej Kotliński, wieloletni Dyrektor Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej

CZYTAJ DALEJ

Nie zabrakło również słów zachwytu nad pięknym zwierzęciem, wyrazów zazdrości zobaczenia go na żywo oraz ostrzeżeń, by autor uważał. Nie od dziś w końcu wiadomo, że niedźwiedzie są przepięknymi stworzeniami, ale bywają też wyjątkowo niebezpieczne i należy w ich pobliżu zachować szczególną ostrożność. Przypominają o tym również pracownicy TPN, którzy niedawno ogłosili, że na terenie Parku obudziła się samica z dwójką młodych.

Niedźwiedzie w Tatrzańskim Parku Narodowym

Na oficjalnej stronie internetowej TPN znaleźć można komunikat turystyczny, skierowany do wszystkich piechurów. Na pierwszym miejscu listy zatytułowanej „zagrożenia" widnieje punkt dotyczący aktywności niedźwiedzi na tym terenie.

W razie spotkania z niedźwiedziem, należy spokojnie (bez gwałtownych ruchów) oddalić się w przeciwnym kierunku – czytamy.

Przypomnijmy, że 1 kwietnia pojawił się komunikat o wybudzeniu ze snu zimowego niedźwiedzicy z dwoma młodymi. Z tego powodu zamknięto okolice Doliny Gąsienicowej do odwołania. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Te potężne zwierzęta żyją jednak nie tylko po polskiej stronie Tatr. W trzeci dzień majówki słowackie służby poinformowały o zastrzeleniu dwóch niedźwiedzi, które podeszły pod górski hotel Śląski Dom pod Gerlachem.

Jak przypominają służby, w przypadku zobaczenia niedźwiedzia w górach, najlepiej jest się wycofać i opuścić miejsce tą drogą, którą przyszliśmy. Idealna sytuacja to ta, gdy zwierzę nas nawet nie zauważy, a my znikniemy. Jeśli jednak zainteresuje się nami, nie patrzmy mu w oczy, unikajmy gwałtownych ruchów czy rzucania się do ucieczki. Jak czytamy na stronie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, wycofujmy się powoli i po cichu, wykorzystując chwile nieuwagi stworzenia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Tatromaniak/Adam Surawski

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >