Turysci.pl
Mielno niedługo rozpocznie przebudowę plaży

Screen/webcamera.pl

We wrześniu ruszą prace budowlane w Mielnie. Poszerzą plażę, zabezpieczą brzeg morski

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Plaża w Mielnie wkrótce ulegnie zmianie. Po spokojnym okresie wakacyjnym, od września rozpoczną się nad brzegiem Bałtyku prace budowlane. Ich celem jest zapewnienie miastu lepszej ochrony przed sztormami.

  • Urząd Morski w Szczecinie ogłosił podpisanie umowy z firmą, która ma podjąć się prac budowlanych na plaży w Mielnie

  • Szereg prac ma poprawić bezpieczeństwo miasta i ochronić je przed sztormami

  • Prace ruszyć mają we wrześniu, po zakończeniu sezonu wakacyjnego. Mają trwać do czerwca 2023 roku

Jak widać na kamerach online, dostępnych na stronach webcamera.pl, na plaży w Mielnie nie ma na razie zbyt wielu turystów. Spodziewać się jednak można, że już wkróce - wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego - miejsce to pełne będzie tłumów roześmianych podróżnych.

Do końca wakacji wszyscy będą mogli cieszyć się plażą, którą znają i odwiedzają od lat. Zmiany jednak nadejdą już we wrześniu. Urząd Morski w Szczecinie potwierdził podpisanie umowy z wykonawcą, który rozpocząć ma początkiem jesieni prace budowlane.

Zmiany na plaży w Mielnie

Jak czytamy na profilu Urzędu na Facebooku, umowa została podpisana 30 kwietnia. Projekt ma zostać zrealizowany w ramach unijnego Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” na lata 2014-2020.

Holandia zmienia przepisy graniczne

Holandia zmienia przepisy graniczne. Od soboty kwarantanna dla Polaków

CZYTAJ DALEJ

Realizacja obejmie sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i wykonawczej oraz wykonanie robót budowlanych, tj. budowę trzech odcinków nowej opaski brzegowej, remont istniejącej opaski brzegowej z gwiazdobloków, rozbiórkę ok. 36 sztuk zniszczonych ostróg brzegowych, wykonanie ok. 34 sztuk nowych ostróg – czytamy we wpisie.

To jednak niejedyne zmiany. Jak informują urzędnicy, wybudowane zostanie również nowe, schodkowe zejście na plażę. Roboty mają potrwać do końca stycznia 2023 roku, a finalizacja całego projektu zapowiedziana jest na 30 czerwca 2023 roku.

Celem projektu jest zabezpieczenie, w sumie, ponad 3 kilometrów brzegu morskiego. Całkowita wartość projektu to 54 mln złotych, z czego dofinansowanie UE wyniesie 85%, czyli ok. 45,9 mln złotych – informuje Urząd Morski w Szczecinie.

Burmistrz Mielna, Olga Roszak-Pezała, wyjaśniła w rozmowie z mediami, że prace prowadzone będą z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych. To z pewnością uspokoi większość turystów. Jednocześnie polityk zaznaczyła, że na skutek prac poszerzona zostanie plaża w Mielnie, a także zwiększy się szerokość kąpielisk.

Dla mieszkańców i turystów to przede wszystkim jakość świadczonych usług. Za dwa lata będziemy mieć już efekt tej inwestycji – cytuje Olgę Roszak-Pezałę Radio Kielce.

Zmienia się również plaża w Sopocie

Prace w Mielnie to jednak niejedyne zmiany, które mogą zdziwić turystów nad polskim morzem. Trwa bowiem obecnie także rozbudowa mariny w Sopocie. Jej celem jest wzbogacenie oferty żeglarskiej oraz zwiększenie bezpieczeństwa.

Trwa pogłębianie toru wodnego, co ma prowadzić do zabezpieczenia ostrogi bocznej przed sztormem. Turyści preferujący sporty wodne oraz miłośnicy żeglarstwa zyskają również 100-metrowy pomost. Pojawi się też pawilon z szatnią, sanitaria oraz miejsce do przechowywania sprzętu.

Przy okazji budowy na plaży położono blisko kilometrową rurę regulacyjną, która niespodziewanie stała się w czasie majówki turystyczną atrakcją. Spacerowicze zrobili sobie z niej ławeczkę oraz miejsce do odpoczynku i relaksu. Szczegóły i zdjęcia tej nietypowej sytuacji zobaczyć można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Radio.kielce.pl

Podobne artykuły

Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
RCB apeluje o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą

Polska

RCB apeluje o ostrożny wypoczynek nad wodą. W sobotę utonęło 6 osób

Czytaj więcej >