Turysci.pl
Rząd chce otworzyć parki rozrywki

fot. pixabay.com/jsouth/zdjęcie poglądowe

Nieoficjalnie: Rząd przyśpieszy luzowanie obostrzeń i otworzy parki rozrywki

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

W mediach pojawiły się nieoficjalne informacje, zgodnie z którymi rząd jeszcze dziś będzie chciał ogłosić przyśpieszenie luzowania części obostrzeń. Rzekomo 21 maja otwarte zostaną parki rozrywki, kina i teatry. Oznacza to kolejny krok w rozmrażaniu sektora turystycznego.

Rząd podczas ostatniej konferencji prasowej ogłosił plan luzowania obostrzeń. Poinformowano o krokach, które miały być wykonywane przez cały maj.

Niedawno jednak w mediach pojawiły się nowe, nieoficjalne informacje. Zgodnie z nimi politycy pracowali nad wcześniejszym poluzowaniem obostrzeń. Rzekomo modyfikacje te mają zostać ogłoszone dzisiaj podczas kolejnej konferencji prasowej.

Nieoficjalnie: rząd przyśpieszy zdejmowanie obostrzeń

Jak nieoficjalnie informuje Wirtualna Polska, rząd ma ogłosić przyśpieszenie odmrażania sektora kulturalnego. Rzekomo od 21 maja (piątek) otwarte będą mogły być parki rozrywki, teatry oraz kina.

Holandia zmienia przepisy graniczne

Holandia zmienia przepisy graniczne. Od soboty kwarantanna dla Polaków

CZYTAJ DALEJ

Wszystkie te miejsca to jedne z niewielu obiektów reprezentujących sektor turystyczny, które do tej pory pozostawały zamknięte. Przypomnijmy, że podróżni mogą już od 8 maja cieszyć się m.in. muzeami oraz galeriami sztuki. Teraz oferta turystycznych miast zostanie uzupełniona o brakujące elementy.

O problemach przedsiębiorców związanych z parkami rozrywki pisaliśmy na łamach Turysci.pl już wcześniej. Zaraz po ogłoszeniu planu odmrażania gospodarki w najbliższych tygodniach, zauważono, że miejsca te nie znalazły się w spisie.

Stowarzyszenie Turystyki i Atrakcji Rodzinnych zaapelowało do rządu o uwzględnienie ich w planie. Spekulowano, że politycy mogli nawet zapomnieć o tym sektorze, bo we wcześniejszych omówieniach sytuacji pandemicznej był on jeszcze obecny. Najnowsze, nieoficjalne informacje, wskazywać mogą jednak, że rząd się zrehabilitował i jednak parki rozrywki znów przyjmą turystów.

Co z hotelami?

Wirtualna Polska nieoficjalnie informuje, że rząd rzekomo nie planuje żadnych zmian w działalności hoteli i innych obiektów noclegowych. Nadal korzystać będzie można z 50-procentowego obłożenia.

Może to rozczarować wielu przedsiębiorców, zwłaszcza w perspektywie zbliżającej się czerwcówki. Wielu turystów planuje nawet kilkudniowe wyjazdy, nadrabiając stracony długi weekend majowy, gdy wynajęcie noclegu nie było możliwe.

Hotelarze mieli nadzieję na prawdziwy ruch i nadrabianie strat po kryzysie, 50-procentowy limit jednak może ostudzić ich entuzjazm. Wciąż nie wiadomo również, jakie działania polski rząd planuje na wakacje. Przedsiębiorcy mają nadzieję na ściągnięcie ograniczenia, oczekiwane przez wielu jest też poluzowanie obostrzeń na granicach.

Obecnie każda osoba, wjeżdżająca do Polski, musi poddać się kwarantannie lub przedstawić test na COVID-19. Te obowiązki mogą sprawić, że wielu zagranicznych podróżnych zrezygnuje z odwiedzenia naszego kraju. Niewykluczone jednak, że polski rząd czeka na wprowadzenie tzw. paszportu szczepionkowego w całej Unii Europejskiej, co ułatwi wszystkie podróże.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >