Turysci.pl
Poland topo

fot. Wikipedia Commons/ Captain Blood/ C BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Trwa budowa Zakopianki. Odcinek Szlaku Wokół Tatr utrudniony

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Nowa Zakopianka przetnie odcinek Szlaku Wokół Tatr wiodący przez Bór Kombinacki. Obecnie przejazd tamtędy rowerem jest utrudniony - poinformował Tygodnik Podhalański.

Zakopianka jest główną trasą dojazdową do miasta pod Tatrami. Niestety, często słyszy się o zatorach powstałych na drodze do Zakopanego. Znacznie usprawnić dojazd ma powstanie tzw. nowej Zakopianki, która na razie niestety utrudnia życie rowerzystom.

Budowa nowej Zakopianki utrudnia przejazd rowerzystom

Arkadiusz Szymczyk, kierownik referatu ds. sportu i turystyki, poinformował, że otwarty jest już główny asfaltowy odcinek Szlaku wokół Tatr. Biegnie on od ulicy Podtatrzańskiej przez tory kolejowe, a następnie przez Bór Kombinacki.

Rowerzyści powinni zachować ostrożność na tym odcinku na długości ok. 100 metrów w miejscu, gdzie po bokach trwają prace budowlane związane z tzw. nową zakopianką, ponieważ mogą tamtędy przejeżdżać pojazdy z budowy.

Rowerzyści nie mogą na razie wjechać jednak na łączniki do głównego odcinka Szlaku wokół Tatr, czyli te biegnące pomiędzy ulicą Ludźmierską a główną ścieżką Szlaku wokół Tatr prowadzącą przez Bór Kombinacki.

Niemcy

Nowe zasady dla przekraczających polsko-niemiecką granicę. Zmieniają także przepisy dla zaszczepionych i ozdrowieńców

CZYTAJ DALEJ

Dojazd na tamtą trasę jest możliwy jedynie ulicą Ludźmierską w kierunku dworca PKP. Następnie należy skierować się łącznikiem do głównego Szlaku wokół Tatr lub w przeciwną stronę ul. Ludźmierską w kierunku Zaskala.

Do Zakopanego szybciej również pociągiem

Niedawno informowaliśmy o budowie nowej linii kolejowej z Krakowa do Tymbarku. Docelowo projekt ma doprowadzić do skrócenia trasy przejazdu ze stolicy Małopolski do Zakopanego do 2 godzin.

Planowane nowe połączenie ma na celu przede wszystkim zwiększenie atrakcyjności Sądecczyzny, Limanowszczyzny i Podhala pod względem turystycznym, poprzez radykalne skrócenie czasu przejazdu.

Poprawie ma ulec również połączenie komunikacyjne atrakcyjnych turystycznie regionów południowej Małopolski, takich jak Tatry, Beskidy, czy Gorce z Krakowem, a także innymi dużymi aglomeracjami.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Tygodnik Podhalański

Podobne artykuły

Polska

W Beskidach taniej niż nad Bałtykiem. „Nie chcemy zniechęcić klientów"

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >
PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >
Nie żyje polska podróżniczka

Polska

Nie żyje Krystyna Chojnowska-Liskiewicz. Legenda polskiego żeglarstwa

Czytaj więcej >