Turysci.pl
hotele

fot. Pixabay/ DimStock

Hotele od dzisiaj mogą być otwarte z limitem gości. Weszło w życie nowe rozporządzenie

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hotele od dzisiaj zostały ponownie otwarte dla turystów. Będą musiały jednak działać z pewnymi ograniczeniami: dostępna dla gości będzie zaledwie połowa pokoi w obiekcie. Nowe rozporządzenie obowiązuje do 5 czerwca.

Od dzisiaj hotele będą mogły częściowo wznowić działalność. Wczoraj wieczorem w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Hotele ponownie otwarte dla turystów

Nowe zasady funkcjonowania hoteli obowiązują od dzisiaj od północy. W obiektach noclegowych zajęte może być maksymalnie 50 proc. dostępnych pokoi. Restrykcje te będą obowiązywać do 5 czerwca.

Przypomnijmy, że znajdujące się w hotelach restauracje i część wellness będą musiały w dalszym ciągu pozostać zamknięte. Posiłki dla gości na razie będą musiały być dostarczane bezpośrednio do pokoi.

Hotelowe restauracje mają zostać otwarte od 15 maja, kiedy będą mogły wznowić działalność w ogródkach na świeżym powietrzu. Natomiast część w pomieszczeniu, podobnie jak baseny, strefy spa i siłownie, będą ponownie uruchomione od 29 maja.

podróżni z Czech i Słowacji

Zawieszają pociąg do Czech, od dzisiaj też zmiany na granicach. Ozdrowieńcy wjadą bez testu i kwarantanny

CZYTAJ DALEJ

Ogródki restauracyjne oraz lokale gastronomiczne również będzie obowiązywał ścisły reżim sanitarny. Goście będą mogli zająć jedynie 50 proc. obłożenia lokalu, zachowana musi być również bezpieczna odległość między stolikami. Obowiązywać będzie także limit osób na stolik.

W najnowszym rozporządzeniu czytamy również, że do 5 czerwca należy nosić rękawiczki ochronne lub stosować środki do dezynfekcji rąk w obiektach handlowych lub usługowych, a także na stacji paliw, czy na targowisku.

Nakazane zostało również zasłanianie nosa i ust maseczką m.in. w obiektach obsługi bankowej, handlowych, gastronomicznych, usługowych, turystycznych, sportowych, obsługi pasażerów, czy na targowiskach.

Do 5 czerwca również wstrzymano przemieszczanie się pasażerów w transporcie kolejowym wykonywanym z przekroczeniem granicy Rzeczypospolitej Polskiej, stanowiącej granicę zewnętrzną UE.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >