Turysci.pl
Holandia zmienia przepisy graniczne

fot. pixabay.com/MarjonBesteman

Holandia zmienia przepisy graniczne. Od soboty kwarantanna dla Polaków

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Holandia zmienia przepisy pandemiczne od najbliższej soboty. Królestwo Niderlandów luzuje obostrzenia wewnątrz kraju, a jednocześnie nakłada na Polskę oraz inne państwa zakwalifikowane jako „podwyższonego ryzyka" obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny po przylocie.

  • Premier Holandii ogłosił luzowanie obostrzeń wewnątrz kraju od 19 maja

  • Osoby przylatujące z krajów podwyższonego ryzyka do Królestwa Niderlandów od 15 maja muszą odbyć 10-dniową kwarantannę

  • Izolację będzie można skrócić do 5 dni, ale tylko po wykonaniu dodatkowego testu na COVID-19, który będzie miał wynik negatywny

Choć sytuacja epidemiczna w Holandii powoli się uspokaja, kraj ten podchodzi bardzo ostrożnie do luzowania obostrzeń. Na terenie kraju otwierane są kolejne obiekty usługowe i przedsiębiorstwa, ale turyści z licznych państw wciąż nie są mile widziani.

Szczególnie ostrożnie traktuje się podróżnych, którzy chcą przylecieć do Holandii z krajów wysokiego ryzyka. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zaliczył do tego grona również Polskę.

Holandia zmienia przepisy pandemiczne

Od 15 maja wszyscy Polacy po dotarciu do Królestwa Niderlandów zobowiązani są do odbycia 10-dniowej kwarantanny. Konieczne jest także przedstawienie dwóch negatywnych testów na COVID-19.

Pierwsze badanie wykonać trzeba na 72 godziny przed podróżą do Holandii. Wymagane jest, aby był to test typu PCR. Drugiemu, antygenowemu, poddać się trzeba nie później niż dobę przed rozpoczęciem podróży. Oczywiście wyniki obu badań muszą być negatywne, aby zostać przepuszczonym przez granice.

lot odwołuje kursy do tel awiwu

PLL LOT zawiesza loty do Tel Awiwu. Powodem starcia w Palestynie

CZYTAJ DALEJ

Zmiany potwierdził tamtejszy minister zdrowia, Hugo de Jonge. Podkreślił również, że izolacja turystów przybywających z krajów wysokiego ryzyka jest obowiązkowa. Zwolnić z niej może natomiast wykonanie kolejnego testu przeciw COVID-19 po 5 dniach.

Nowością jest również to, że do tej pory skrócenie izolacji przez turystów nie było karane, a jedynie rekomendowane przez tamtejszy rząd. Od tej pory jednak otrzymać za to można grzywnę w wysokości 435 euro.

Holandia ostrożnie przygotowuje się do wakacji

Rząd Królestwa Niderlandów jest ostrożny w kwestii otwierania się na turystów, ale jednocześnie bezustannie przygotowuje się do sezonu letniego. Już pod koniec marca ustalono nawet plan zorganizowania „eksperymentalnych wczasów" dla 187 podróżnych na greckiej wyspie Rodos.

Holenderskie biuro podróży SunWeb, w porozumieniu z rządem, zdecydowało się wysłać grupę urlopowiczów na 8-dniowe wakacje. Oczywiście wymagane będzie bardzo restrykcyjne przestrzeganie wszelkich przepisów pandemicznych i sanitarnych. Jeśli u badanych osób nie będzie przypadków zakażeń, politycy mają przejść do dyskusji nad modyfikacją przepisów na czas lata.

Na razie dokładna data wyjazdu nie jest jeszcze znana, wiadomo natomiast, że pomysł cieszy się ogromną popularnością wśród holenderskich turystów. Za 8-dniowy wyjazd zapłacić trzeba 399 euro.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >
Upadły dwie linie lotnicze

Europa

Upadły dwie linie lotnicze w Europie

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >