Turysci.pl
Holandia zmienia przepisy graniczne

fot. pixabay.com/MarjonBesteman

Holandia zmienia przepisy graniczne. Od soboty kwarantanna dla Polaków

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Holandia zmienia przepisy pandemiczne od najbliższej soboty. Królestwo Niderlandów luzuje obostrzenia wewnątrz kraju, a jednocześnie nakłada na Polskę oraz inne państwa zakwalifikowane jako „podwyższonego ryzyka" obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny po przylocie.

  • Premier Holandii ogłosił luzowanie obostrzeń wewnątrz kraju od 19 maja

  • Osoby przylatujące z krajów podwyższonego ryzyka do Królestwa Niderlandów od 15 maja muszą odbyć 10-dniową kwarantannę

  • Izolację będzie można skrócić do 5 dni, ale tylko po wykonaniu dodatkowego testu na COVID-19, który będzie miał wynik negatywny

Choć sytuacja epidemiczna w Holandii powoli się uspokaja, kraj ten podchodzi bardzo ostrożnie do luzowania obostrzeń. Na terenie kraju otwierane są kolejne obiekty usługowe i przedsiębiorstwa, ale turyści z licznych państw wciąż nie są mile widziani.

Szczególnie ostrożnie traktuje się podróżnych, którzy chcą przylecieć do Holandii z krajów wysokiego ryzyka. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zaliczył do tego grona również Polskę.

Holandia zmienia przepisy pandemiczne

Od 15 maja wszyscy Polacy po dotarciu do Królestwa Niderlandów zobowiązani są do odbycia 10-dniowej kwarantanny. Konieczne jest także przedstawienie dwóch negatywnych testów na COVID-19.

Pierwsze badanie wykonać trzeba na 72 godziny przed podróżą do Holandii. Wymagane jest, aby był to test typu PCR. Drugiemu, antygenowemu, poddać się trzeba nie później niż dobę przed rozpoczęciem podróży. Oczywiście wyniki obu badań muszą być negatywne, aby zostać przepuszczonym przez granice.

lot odwołuje kursy do tel awiwu

PLL LOT zawiesza loty do Tel Awiwu. Powodem starcia w Palestynie

CZYTAJ DALEJ

Zmiany potwierdził tamtejszy minister zdrowia, Hugo de Jonge. Podkreślił również, że izolacja turystów przybywających z krajów wysokiego ryzyka jest obowiązkowa. Zwolnić z niej może natomiast wykonanie kolejnego testu przeciw COVID-19 po 5 dniach.

Nowością jest również to, że do tej pory skrócenie izolacji przez turystów nie było karane, a jedynie rekomendowane przez tamtejszy rząd. Od tej pory jednak otrzymać za to można grzywnę w wysokości 435 euro.

Holandia ostrożnie przygotowuje się do wakacji

Rząd Królestwa Niderlandów jest ostrożny w kwestii otwierania się na turystów, ale jednocześnie bezustannie przygotowuje się do sezonu letniego. Już pod koniec marca ustalono nawet plan zorganizowania „eksperymentalnych wczasów" dla 187 podróżnych na greckiej wyspie Rodos.

Holenderskie biuro podróży SunWeb, w porozumieniu z rządem, zdecydowało się wysłać grupę urlopowiczów na 8-dniowe wakacje. Oczywiście wymagane będzie bardzo restrykcyjne przestrzeganie wszelkich przepisów pandemicznych i sanitarnych. Jeśli u badanych osób nie będzie przypadków zakażeń, politycy mają przejść do dyskusji nad modyfikacją przepisów na czas lata.

Na razie dokładna data wyjazdu nie jest jeszcze znana, wiadomo natomiast, że pomysł cieszy się ogromną popularnością wśród holenderskich turystów. Za 8-dniowy wyjazd zapłacić trzeba 399 euro.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Polsat News

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >