Turysci.pl
the-plane-3357762 1280 (1)

fot. Pixabay/ pkozmin

USA otwiera się na zaszczepionych podróżnych. LOT wznowi rejsy do Miami

23 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

USA od początku listopada otworzy się na zaszczepionych podróżnych. Wciąż konieczne będzie jednak wykonanie testu na koronawirusa. Decyzja amerykańskich władz spotkała się z szybką reakcją PLL LOT, które zaktualizowały swój rozkład lotów.

Na początku tygodnia władze USA ogłosiły, że od początku listopad wszyscy zaszczepieni obywatele Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii będą mogli wjechać na teren tego państwa. Polacy błyskawicznie zareagowali na możliwość podróży.

Tatry

Zima w Tatrach. Ratownicy ostrzegają przed trudnymi warunkami na szlakach

CZYTAJ DALEJ

USA otworzy się na zaszczepionych podróżnych

W poniedziałek Koordynator Białego Domu ds. pandemii Jeff Zients ogłosił, że wszyscy podróżni w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19 będą mogli od początku listopada przyjeżdżać do USA.

Co ważne, podróżni planujący podróż zobowiązani będą jednak do przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Wciąż obowiązuje również nakaz zasłaniania nosa i ust.

Przed wejściem na pokład samolotu przyjezdni będą musieli przedstawić certyfikat szczepienia oraz negatywny wynik testu wykonanego w ciągu trzech dni przed odlotem. Zgodnie z zapowiedzią, osoby w pełni zaszczepione nie będą kierowane na kwarantannę.

LOT od grudnia wznawia rejsy do Miami

W związku z decyzją USA PLL LOT zmieniły swój rozkład lotów. Znalazło się w nim wiele połączeń, które zostały zawieszone na czas pandemii. Przypomnijmy, że od roku rejsy odbywały się w ograniczonym zakresie, ponieważ do USA mogli wjechać tylko obywatele tego państwa oraz rezydenci.

Powrócą codzienne loty na nowojorskie lotnisko John F. Kennedy, natomiast połączenia z Warszawy do Chicago będą realizowane sześć razy w tygodniu, a z Krakowa - raz w tygodniu. Z polskiej stolicy będzie można również polecieć trzy razy w tygodniu na lotnisko Newark w stanie New Jersey.

10 grudnia przywrócona zostanie również trasa z Warszawy do Miami. Loty w tym kierunku realizowane będą się trzy razy w tygodniu. Przewoźnik poinformował, że tym samym oferowanie do najważniejszych ośrodków w USA jest niemal takie samo jak w 2019 roku.

Pasażerowie błyskawicznie zareagowali na informację o możliwości podróżowania osób zaszczepionych z Europy do USA. Wyszukiwarka LOT-u odnotowała w poniedziałek wzrost zapytań o 115 proc. wobec średniej, a we wtorek o 177 proc. wobec tej samej średniej.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Amerykański turysta postrzelony podczas wakacji w Cancún

Czytaj więcej >

Świat

Egipt. Blisko 50 gości hotelowych trafiło do szpitala z zatruciem

Czytaj więcej >

Świat

LOT zwiększa liczbę rejsów do USA. Powrócą m.in. loty do Miami i Los Angeles

Czytaj więcej >

Świat

Meksyk. Strzelanina na plaży w luksusowym hotelu. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Świat

Śmierć pasażera na pokładzie samolotu z Turcji. Był zakażony koronawirusem

Czytaj więcej >

Świat

12-latek zaatakowany przez krokodyla na rodzinnych wakacjach

Czytaj więcej >