Turysci.pl
Mazury

fot. Twitter/ Polskie Służby

Wypadek śmigłowca nad jeziorem Tałty w Mikołajkach. Ucierpiał pilot i dwie turystki

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na Mazurach doszło do wypadku śmigłowca. Maszyna spadła do jeziora Tałty na wysokości Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach - poinformowała straż pożarna. Na pokładzie znajdowały się dwie turystki oraz pilot. Wszyscy trafili do szpitala.

Mazury były miejscem wypadku śmigłowca, w wyniku którego trzy osoby musiały zostać przetransportowane do szpitala. Po godzinie 9:00 rano we wtorek do jeziora Tałty w Mikołajkach spadł helikopter.

Wypadek śmigłowca na Mazurach

Helikopter niedługo po wystartowaniu i pokonaniu ok. 300 metrów zaczął tracić moc w silniku, a następnie spadł do jeziora w okolicach hotelu Gołębiewski.

Na pokładzie były trzy osoby – pilot oraz dwie pasażerki w wieku 17 i 36 lat. Jako pierwsi do osób poszkodowanych dotarli ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Poszkodowani zostali podjęci z wody niedługo po upadku śmigłowca. Jedna osoba wydostała się z helikoptera o własnych siłach, dwóm pozostałym trzeba było pomóc. Maszyna poszła na dno.

Strażacy poinformowali w rozmowie z mediami, że poszkodowani doznali obrażeń ciała, m.in. urazów kręgosłupa. Po podjęciu z wody poszkodowani zostali przetransportowani do okolicznych szpitali.

Rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej poinformował, że śmigłowiec wystartował z pobliskiego Słonecznego Portu.

Śmigłowiec Robinson 44, po wzniesieniu się w powietrze po chwili miał awarię silnika, który następnie zgasł. Maszyna runęła do wody.

Strażacy przekazali również, że mężczyzna, który pilotował śmigłowiec, był jego właścicielem. Wraz ze swoimi znajomymi leciał do swojej firmy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, WP

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >