Turysci.pl
Mazury

fot. Twitter/ Polskie Służby

Wypadek śmigłowca nad jeziorem Tałty w Mikołajkach. Ucierpiał pilot i dwie turystki

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na Mazurach doszło do wypadku śmigłowca. Maszyna spadła do jeziora Tałty na wysokości Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach - poinformowała straż pożarna. Na pokładzie znajdowały się dwie turystki oraz pilot. Wszyscy trafili do szpitala.

Mazury były miejscem wypadku śmigłowca, w wyniku którego trzy osoby musiały zostać przetransportowane do szpitala. Po godzinie 9:00 rano we wtorek do jeziora Tałty w Mikołajkach spadł helikopter.

Wypadek śmigłowca na Mazurach

Helikopter niedługo po wystartowaniu i pokonaniu ok. 300 metrów zaczął tracić moc w silniku, a następnie spadł do jeziora w okolicach hotelu Gołębiewski.

Na pokładzie były trzy osoby – pilot oraz dwie pasażerki w wieku 17 i 36 lat. Jako pierwsi do osób poszkodowanych dotarli ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Poszkodowani zostali podjęci z wody niedługo po upadku śmigłowca. Jedna osoba wydostała się z helikoptera o własnych siłach, dwóm pozostałym trzeba było pomóc. Maszyna poszła na dno.

Strażacy poinformowali w rozmowie z mediami, że poszkodowani doznali obrażeń ciała, m.in. urazów kręgosłupa. Po podjęciu z wody poszkodowani zostali przetransportowani do okolicznych szpitali.

Rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej poinformował, że śmigłowiec wystartował z pobliskiego Słonecznego Portu.

Śmigłowiec Robinson 44, po wzniesieniu się w powietrze po chwili miał awarię silnika, który następnie zgasł. Maszyna runęła do wody.

Strażacy przekazali również, że mężczyzna, który pilotował śmigłowiec, był jego właścicielem. Wraz ze swoimi znajomymi leciał do swojej firmy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >