Turysci.pl
samolot

fot. Pixabay/ juno1412

Awantura na pokładzie samolotu do Gdańska. Obsługa przywiązała pasażera do fotela

7 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na pokładzie samolotu lecącego do Gdańska doszło do awantury z udziałem dwóch mężczyzn, którzy rzucili się na siebie z pięściami. Jeden z nich musiał zostać unieruchomiony przez załogę.

W związku z incydentem na pokładzie samolotu na lotnisku na agresywnych pasażerów czekali już funkcjonariusze Straży Granicznej z Zespołu Interwencji Specjalnych.

Tatry

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

CZYTAJ DALEJ

Awantura na pokładzie samolotu

Dyżurny Straży Granicznej w porcie lotniczym Gdańsk Rębiechowo otrzymał w ubiegły piątek zgłoszenie o bójce. Dwóch mężczyzn pobiło się na pokładzie samolotu rejsowego, który przyleciał z Islandii.

Na miejsce wysłano patrol funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych, który ustalił, że agresywnymi pasażerami było dwóch Rosjan. Według relacji załogi kilkukrotnie mężczyźni opuszczali swoje miejsca, wzajemnie się prowokowali i bili ze sobą, nie reagując na polecenia.

- Jeden z nich był tak agresywny, że obsługa samolotu musiała go w końcu obezwładnić i przywiązać do fotela - relacjonuje kmdr ppor. Andrzej Juźwiak, rzecznik Morskiej Straży Granicznej w Gdańsku.

Mężczyźni w asyście strażników granicznych spokojnie opuścili pokład. Młodszy z nich miał we krwi 1,71 promila alkoholu. Został przewieziony do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku.

Za niewykonywanie poleceń dowódcy statku powietrznego obaj mężczyźni w wieku 35 i 40 lat zostali ukarani mandatami.

Kolejna interwencja na lotnisku w Gdańsku

Niestety, nie jest to pierwsza tego typu interwencja straży granicznej na lotnisku w Gdańsku. Pod koniec września kapitan musiał zawrócił maszynę z drogi kołowania, aby agresywny pasażer opuścił pokład.

Mężczyzna początkowo nie chciał sam opuścić pokładu, został więc wyprowadzony przez funkcjonariuszy straży granicznej. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Straż Graniczna

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Tłumy na Giewoncie w drugą sobotę października. Zdjęcie w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Nietrzeźwi turyści zgubili się w Beskidach. Interweniował GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na zachowanie turystów

Czytaj więcej >

Polska

Zdjęcia "Tatrzańskiej Niagary" robią furorę. TPN jednak ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

Czytaj więcej >
fot. Lubuska Policja

Polska

Groźny wypadek na Śnieżce. Pomogli inni turyści

Czytaj więcej >