Turysci.pl
Rosja

fot. STRINGER/AFP/East News

Katastrofa śmigłowca turystycznego na Kamczatce. Są ofiary

19 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Katastrofa śmigłowca turystycznego w Rosji. Na pokładzie było 16 osób, z których dziewięć przeżyło katastrofę - poinformowały lokalne władze. Do zdarzenia doszło czwartek rano czasu miejscowego.

Rosja. Podczas lotu turystycznego nad Kamczatką śmigłowiec wpadł do jeziora. Jak przekazały lokalne władze, dziewięć osób przeżyło katastrofę.

Rosja. Śmigłowiec turystyczny wpadł do jeziora

Do katastrofy doszło w czwartek rano czasu lokalnego. Maszyna wpadła do Jeziora Kurylskiego na południowym krańcu półwyspu.

Na pokładzie śmigłowca typu Mi-8 znajdowało się 13 turystów z Moskwy i Petersburga i trzech członków załogi.

Katastrofę przeżyło dziewięć osób - siedmiu turystów i dwóch pilotów. Udało im się wydostać z wody o własnych siłach lub z pomocą przybyłych na miejsce ratowników.

Los pozostałych siedmiu osób podróżujących śmigłowcem nie jest do tej pory znany. Obecnie trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza. Działania ratowników utrudnia jednak gęsta mgła na miejscu zdarzenia.

Maszyna poszła na dno jeziora i spoczęła na głębokości około 100 metrów. Na ten moment przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana.

Piloci podczas lotu nie zgłaszali żadnych problemów technicznych. Jak poinformowała agencja Tass, przyczyną upadku miał być błąd załogi.

Katastrofie uległ 37-letni śmigłowiec, wyprodukowany jeszcze w czasach ZSRR. Był on eksploatowany przez lokalnego przewoźnika. Szef firmy zapewnił, że maszyna przeszła niedawno przegląd i była w dobrym stanie technicznym.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet, Polsat News

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >