Turysci.pl
mountains-2693238 1280 (1)

fot. Pixabay/ DzidekLasek

Tragiczna seria w górach. Turysta w Gorcach zmarł na serce, w Tatrach spadł w przepaść

25 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W ostatnich dniach doszło do serii tragicznych wypadków w górach. W Gorcach turysta zmarł na atak serca, a w Tatrach mężczyzna spadł w przepaść do Doliny Mięguszowieckiej po słowackiej stronie.

Turyści podczas wakacji tłumnie wybierają się w góry, co niestety wiąże się z większą liczbą wypadków. Zdarza się, że mimo podjętych działań, mają one tragiczny finał. Niedawno doszło do dwóch śmiertelnych zdarzeń.

Polska topo blank

Zamykają jedną z głównych dróg w Beskidach. Od poniedziałku turyści będą musieli korzystać z objazdów

CZYTAJ DALEJ

Śmierć turystów w górach

Pierwsze z tragicznych zdarzeń miało miejsce w Gorcach. Strażacy i ratownicy GOPR wczoraj około południa otrzymali zgłoszenie o zasłabnięciu mężczyzny, który wszedł na wieżę widokową w Ochotnicy Dolnej.

Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy na miejscu stwierdzili zatrzymanie akcji serca. Akcja reanimacyjna nie przyniosła rezultatu.

Tragiczna wiadomość nadeszła także ze Słowacji, gdzie polski wspinacz spadł kilkaset metrów na słowacką stronę, do Doliny Mięguszowieckiej.

– Na miejsce polecieli śmigłowcem ratownicy, z jego pokładu dostrzeżono ciało u podstawy ściany. Niestety, na ratunek było już za późno – informuje Horska Zachranna Slużba. – Zwłoki mężczyzny przetransportowano do Starego Smokowca i przekazano policji.

Tłumy na szlakach to więcej wypadków

Sierpień w górach zwykle oznacza tłok na szlakach, a ostatnio turyści w Tatrach pobijają rekordy frekwencji. Nie inaczej jest w Gorcach i Pieninach, gdzie również przybywają tłumy skuszone słoneczną pogodą.

– Telefony się urywają, co chwilę dostajemy zgłoszenie o wypadku – mówi Wyborczej jeden z ratowników. Dodał, że trwający weekend jest jednym z najtrudniejszych tego lata, na co miała wpłynąć gigantyczna liczba turystów.

Ratownicy TOPR i GOPR apelują do turystów o rozwagę przy wyborze szlaków. Przypominają także o osłanianie głowy i zabranie ze sobą zapasu płynów oraz żeby nie pić wody z górskich źródeł, ponieważ może się to skończyć problemami żołądkowymi.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wyborcza

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >