Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Samolot Ryanair odleciał z Pyrzowic bez 46 pasażerów. „Zostaliśmy bezradni w terminalu"
Ania Radke
Ania Radke 24.07.2021 02:00

Samolot Ryanair odleciał z Pyrzowic bez 46 pasażerów. „Zostaliśmy bezradni w terminalu"

Ryanair
fot. Pixabay/ oberaichwald (zdjęcie ilustracyjne)

46 pasażerów, którzy chcieli w środę wylecieć na Cypr samolotem Ryanair z lotniska w Katowicach, nie zostało wpuszczonych na pokład. Jeden z mężczyzn twierdzi, że zamknięto im bramkę przed nosem 15 minut przed planowanym odlotem. Przewoźnik tłumaczy jednak, że to pasażerowie spóźnili się na lot.

Do absurdalnej sytuacji na lotnisku Katowice-Pyrzowice doszło w środę. Ponad 40 pasażerów wybierających się do Pafos na Cyprze nie zostało wpuszczonych na pokład. Samolot odleciał bez nich.

Samolot Ryanair odleciał bez 46 pasażerów

Jeden z pasażerów środowego lotu do Pafos opisał całą sytuację w Internecie. Jak twierdzi, jest jedną z 46 osób, które nie zostały wpuszczone na pokład samolotu. Wcześniej wszyscy oczekiwali w długiej kolejce odprawy straży granicznej.

- Bramka została zamknięta dokładnie o godz. 10. Planowany lot miał się rozpocząć o godz. 10.15 - pisze jeden z pasażerów cytowany przez Wyborczą. - Pani kierownik z Ryanairu zamknęła przed nami bramkę.

Co ważne, po zamknięciu bramki samolot i tak nie odleciał punktualnie, ponieważ zdecydowano się na usunięcie bagaży tychże pasażerów z luku bagażowego. Ostatecznie samolot miał odlecieć o godzinie 10.50.

- Zostaliśmy bezradni w terminalu, następnie eskortowani do wyjścia z informacją o możliwości dochodzenia swoich roszczeń u linii Ryanair - mówił inny pasażer. Osobom niewpuszczonym na pokład zaproponowano wylot z Warszawy w czwartek albo z Krakowa w piątek, na co część z nich się zdecydowała.

Ryanair tłumaczy, że to pasażerowie się spóźnili

Olga Pawlonka z linii lotniczych Ryanair tłumaczyła w rozmowie z Wyborczą, że części pasażerów nie zabrano z powodu długich kolejek do kontroli paszportowej na lotnisku Katowice Airport.

Pasażerowie, zdaniem przewoźnika, mieli spóźnić się do gate’u oraz na samolot do Pafos. Pawlonka przekazała, że Ryanair zaoferował pasażerom pomoc i bezpłatną rezerwację najbliższego lotu.

- Ryanair szczerze przeprosił wszystkich poszkodowanych klientów za zakłócenia, które były całkowicie poza kontrolą linii lotniczej - mówi Pawlonka w rozmowie z Wyborczą.

Niestety, nie jest to pierwszy raz, kiedy samolot linii Ryanair odleciał bez części pasażerów. Miesiąc temu maszyna startująca z lotniska Tuluza-Blagnac odleciała bez 50 osób na pokładzie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wyborcza

Tagi: Ryanair lot