Turysci.pl
sopot

fot. Pixabay/ kaboompics

Ratownicy WOPR poszukiwali turysty, który zniknął w morzu. Okazało się, że spał w hotelu

14 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Służby w Sopocie przez cztery godziny poszukiwały 20-letniego turysty, który z kolegą wybrał się do Sopotu. Miał wejść do wody i już z niej nie wypłynąć, a na brzegu znaleziono jego rzeczy. Jak się okazało, oszukiwany w tym czasie spał w hotelu.

W Sopocie doszło do wielkiej akcji poszukiwawczej turysty, który zniknął w tajemniczych okolicznościach. Prawda okazała się zaskakująca dla wszystkich.

Poszukiwania mężczyzny w Sopocie trwały kilka godzin

W czwartek wieczorem sopockie służby trzymały zgłoszenie o zaginięciu 20-latka z powiatu tureckiego w Wielkopolsce.

Mężczyzna miał wejść do morza i już się z niego nie wynurzyć. Na brzegu zostały jego ubrania i rzeczy osobiste, w tym dokumenty i wyłączony telefon.

W akcję poszukiwawczą zaangażowano około 50 osób: policjantów, ratowników WOPR, Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa, strażaków, a nawet załogę wojskowego śmigłowca SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.

- Załoga dyżurna śmigłowcem W-3WARM przeszukała wskazany rejon do momentu zużycia paliwa i powróciła na lotnisko macierzyste - poinformowała Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej.

W tym samym czasie akcję z wody kontynuowały jednostki sopockiego WOPR oraz Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Cała akcja poszukiwawcza trwała około czterech godzin.

Mężczyzna w końcu został odnaleziony przez policję w jednym z trójmiejskich hoteli. Jak się okazało, razem z kolegą wyszedł z wody w innym miejscu. Nie mógł znaleźć swoich rzeczy, więc wrócił do hotelu spać.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >