Turysci.pl
Kołobrzeg koszmar

fot. Pixabay/ Macb3t

Akcja ratownicza w pobliżu Kołobrzegu. Mężczyzna wypadł za burtę, kobieta nie potrafiła sterować

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na morzu w okolicy Kołobrzegu doszło do akcji ratowniczej. Około 60-letni obywatel Niemiec wypadł za burtę jachtu, a jego córka, która nie potrafiła sterować, dryfowała po morzu. Mężczyzny nie udało się odnaleźć.

Kołobrzeg był miejscem wypadku z udziałem obywatela Niemiec. Mężczyzna wypadł za burtę jachtu po uderzeniu bomem.

EN 01335105 2730

Zdjęcie z misiem na Krupówkach może nas słono kosztować. „Podeszli do nas znienacka"

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna wypadł z jachtu w okolicy Kołobrzegu

We wtorek, 20 lipca przed godziną 15 jeden ze statków zawiadomił służby ratunkowe, że po morzu dryfuje jacht, z którym nie ma kontaktu.

- Około godziny 14:30 ratowników Brzegowej Stacji Ratownictwa zawiadomił bosman dyżurny kołobrzeskiego portu, który próbował połączyć się drogą radiową z załogą jachtu zbliżającego się do kołobrzeskiego portu, a nikt nie odpowiadał - powiedział w rozmowie z portalem Kołobrzeg Nasze Miasto rzecznik MSPiR w Gdyni Rafał Goeck.

Po dotarciu na miejsce ratowników okazało się, że na pokładzie jachtu znajdowała się jedynie kobieta, która nie umiała sterować łodzią. Była w szoku po tym, jak jej ojciec wypadł za burtę łodzi.

- Mężczyzna wypadł z jachtu prawdopodobnie po uderzeniu bomem – poinformował rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Jak poinformował portal Kołobrzeg Nasze Miasto, mężczyzna mógł stracić przytomność. W chwili wypadku nie miał na sobie kamizelki ratunkowej.

Ratownicy natychmiast przystąpili do poszukiwań mężczyzny. W akcji uczestniczyła służba SAR, statek ratowniczy „Szkwał", jednostki administracji morskiej i WOPR, śmigłowiec Marynarki Wojennej, okręt SG-216 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej.

Według informacji przekazanych przez służby poszukiwania zostały zakończone późnym wieczorem około godziny 22. Ratownicy znaleźli unoszący się na wodzie but, jednak mężczyzny nie udało się odnaleźć.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, Wyborcza, Kołobrzeg Nasze Miasto

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >