Turysci.pl
Sopot plaża

fot. Facebook/ Sopockie WOPR/ Katarzyna

Zaginięcie 4-latki w Sopocie. Plażowicze utworzyli „żywy łańcuch"

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Plażowicze w Sopocie we wtorek utworzyli tzw. żywy łańcuch po tym, gdy ratownicy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 4-letniej dziewczynki. Ta historia zakończyła się szczęśliwie, jednak ratownicy ostrzegają rodziców.

Sopot jest jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w Polsce. W szczycie sezonu tamtejsza plaża jest bardzo zatłoczona. W takich sytuacjach rodzice muszą szczególną uwagę poświęcić swoim dzieciom. We wtorek doszło do zaginięcia 4-letniej dziewczynki.

Morskie Oko

Od 2 sierpnia parking w rejonie Morskiego Oka wyłącznie z e-biletem

CZYTAJ DALEJ

Sopot. 4-letnia dziewczynka zaginęła na plaży

Do zdarzenia doszło we wtorek 20 lipca. O godzinie 15:51 do Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Sopocie, wpłynęło zgłoszenie z kąpieliska morskiego o zaginięciu 4-letniej dziewczynki na brzegu.

Wystąpiła możliwość wejścia dziewczynki do wody, dlatego ratownicy z kąpieliska natychmiast przystąpili do utworzenia żywego łańcucha. Na miejsce zdarzenia wysłano trzy jednostki ratownicze: łódź R8, quad Q4 i samochód S1.

- Ratownicy wraz z ochotnikami z plaży przeszukiwali pas płytkiej wody między stanowiskami ratowniczymi - poinformował na Facebooku

Po 10 min poszukiwań rozbrzmiał komunikat ze stanowiska ratowniczego, że dziewczynka się odnalazła na plaży cała i zdrowa. Ludzie na kąpielisku odetchnęli z ulgą i rozbrzmiały oklaski.

WOPR apeluje do rodziców

Ratownicy przypominają, że chociaż to zdarzenie zakończyło się szczęśliwie, bywają takie kiedy finał jest tragiczny w skutkach. Dlatego zaapelowali do rodziców, aby byli odpowiedzialni za swoje dzieci.

WOPR zwraca uwagę, że dziecka nie można spuszczać z oka nawet na chwilę, ponieważ plaża jest miejscem bardzo zatłoczonym. Wystarczy zatem chwila nieuwagi, żeby stracić dziecko z pola widzenia.

- Jeżeli dziecko bawi się przy brzegu, powinniśmy mu towarzyszyć (nie dalej niż na wyciągnięcie ręki). Morskie fale podmywają brzeg, dziecko może stracić grunt pod nogami albo zabierze je większa fala - ostrzega sopocki WOPR.

W komunikacie WOPR zalecił także, aby kąpać się tylko w miejscach strzeżonych przez ratowników oraz słuchać ich poleceń. Warto także zaopatrzyć dziecko w opaskę z numerem telefonu, która w razie zagubienia pomaga szybko odnaleźć rodziców.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Sopockie WOPR

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >