Turysci.pl
pieniny-949681 1280

fot. Pixabay/ DzidekLasek

Śmierć turysty w Pieninach. Nie pomogła szybka interwencja ratowników

18 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pieniny były miejscem śmierci turysty, który nagle zasłabł na szlaku. Podczas wycieczki mężczyzna nagle stracił przytomność, a jego funkcje życiowe ustały. Nie pomogła reanimacja i szybka akcja GOPR-u.

Podczas wycieczki w Pieniny doszło do tragedii. Nie żyje turysta, który nagle zasłabł i stracił przytomność na szlaku.

Morskie Oko

Od 2 sierpnia parking w rejonie Morskiego Oka wyłącznie z e-biletem

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna nagle zasłabł na szlaku w Pieninach

Do tragedii doszło wczoraj, w czwartek 22 lipca, wczesnym popołudniem na niebieskim szlaku w rejonie Borsuczyny (pomiędzy Wysoką a Durbaszką). Turysta nagle zasłabł i stracił przytomność, a jego funkcje życiowe ustały.

Mężczyzna przestał oddychać, a turyści, którzy również znajdowali się na tym szlaku rozpoczęli reanimację. Oni też zaalarmowali GOPR, a na miejsce wyruszył również natychmiast śmigłowiec LPR.

Na miejsce bardzo szybko dotarli ratownicy z Sekcji Szczawnickiej GP GOPR. Przejęli reanimację, jednak niestety bez powodzenia. Lekarz LPR, który przyleciał tam śmigłowcem, stwierdził zgon mężczyzny.

– Ratownicy transportują ciało do parkingu pod Homolami gdzie przekazują je do karawanu – poinformowali w rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim ratownicy Sekcji Szczawnickiej Grupy Podhalańskiej GOPR.

Warunki w Pieninach

Jak czytamy na stronie Pienińskiego Parku Narodowego, dzisiaj warunki do uprawiania turystyki są dobre, jednak szlaki są miejscami zabłocone. W komunikacie pojawiło się jednak ostrzeżenie przed możliwymi burzami.

- W czasie burzy nie wychodź na galerie widokowe i w miejsca eksponowane. Przebywanie na terenie Parku w niesprzyjających warunkach (burza, silny wiatr) grozi niebezpieczeństwem - ostrzega w komunikacie turystycznym Pieniński Park Narodowy.

Przed każdym wyjściem w góry, niezależnie od ich wysokości, należy bezwzględnie sprawdzić prognozę pogody oraz aktualnie panujące warunki. Wyjście w góry powinno się sobie odpuścić zarówno podczas burz, jak i nadmiernych upałów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >