Turysci.pl
Islandia

fot. Pixabay/ 12019

Nowe zasady wjazdu na Islandię. Wymagane testy również od zaszczepionych

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Islandia od najbliższego poniedziałku zaostrza przepisy dotyczące przekraczania granicy. Osoby, które przeszły pełne szczepienie zostaną zobligowane go okazania negatywnych wyników testów w stronę COVID-19.

Islandia staje się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnym również wśród Polaków. Niestety, aby dostać się do tego niezwykłego kraju potrzebny będzie negatywny wynik testu, nawet jeżeli wcześniej się zaszczepiliśmy.

EN 01335105 2730

Zdjęcie z misiem na Krupówkach może nas słono kosztować. „Podeszli do nas znienacka"

CZYTAJ DALEJ

Islandia będzie wymagać testów także od zaszczepionych

Osoby przybywające na Islandię zobowiązane są do przedstawienia negatywnego wyniku testu RT PCR lub antygenowego na koronawirusa, wykonanego w ciągu 72 godzin przed przyjazdem. Od poniedziałku nakaz będzie dotyczył także osób w pełni zaszczepionych.

Decyzje o zaostrzeniu restrykcji dot. wjazdu do kraju podjęło tamtejsze Ministerstwo Zdrowia po przeanalizowaniu raportu głównego epidemiologa kraju. Wskazuje on na znaczący wzrost liczby zachorowań na koronawirusa.

Wczoraj na Islandii zarejestrowano 22 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Dla porównania, w ciągu ostatniego miesiąca dzienny zachorowań był równy zeru aż 17 razy.

Zgodnie z informacjami podanymi przez islandzki resort zdrowia, większość nowych infekcji spowodowana jest wariantem Delta. Co ważne, na zakażenie narażone są także osoby zaszczepione, które potem same będą zarażać.

Zdaniem ekspertów wprowadzenie takiego nakazu jest konieczne, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa po kraju.

Wjazd na Islandię osób niezaszczepionych

Przepisy dotyczące osób niezaszczepionych, które przybywają na Islandię, pozostają na ten moment bez zmian. Podróżni ci zobowiązani są do przedstawienia trzech negatywnych wyników testów typu RT PCR.

Pierwszy z testów musi zostać wykonane najpóźniej 72 godziny przed przyjazdem, drugi - na początku 5-dniowej, obowiązkowej kwarantanny, a trzeci - po jej zakończeniu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Interia

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Wybuch w ukraińskich Karpatach. Dwie osoby nie żyją, pięć osób jest rannych

Czytaj więcej >

Europa

Polska turystka biła swojego męża podczas wakacji. Obsługa hotelu wezwała policję

Czytaj więcej >

Europa

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia w Tarach. Dotyczą schronisk i wyciągów

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >