Turysci.pl
airport-1543008 1280

fot. Pixabay/ RainerPrang

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

20 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Od dzisiaj osoby przylatujące do Polski powinny wypełnić kartę lokalizacji podróżnego. Weszła w życie nowelizacja rządowego rozporządzenia dotyczącego m.in. ograniczeń w czasie epidemii.

Osoby podróżujące do Polski samolotem od dzisiaj zobowiązane są do wypełnienia specjalnego formularza lokalizacyjnego. Dotyczy to także Polaków powracających z zagranicznych wakacji.

Grecja

Polka pokazała paragon z restauracji na Mykonos. Na najdroższej wyspie Grecji da się zjeść w dobrej cenie

CZYTAJ DALEJ

Osoby powracające do Polski samolotem muszą pamiętać o karcie lokalizacji

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Jedna z wprowadzonych zmian dotyczy osób podróżujących do Polski samolotem - od dzisiaj zobowiązane są one do wypełnienia karty lokalizacji podróżnego. Powinno się przygotować dokument jeszcze przed odprawą w formie elektronicznej.

W przypadku braku możliwości wypełnienia formularza w formie elektronicznej personel pokładowy przekaże kartę podróżnemu do uzupełnienia na miejscu w formie papierowej.

Co ważne, zmiany te dotyczą także osób powracających z wyjazdów wakacyjnych - podkreślił wiceszef resortu spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.

- Ta karta będzie jednym z warunków przekroczenia granicy, wjazdu do RP pod względem pandemicznym - powiedział.

Zmieniono także zasady kwarantanny

Wraz z wejściem w życie nowelizacji rozporządzenia poszerzono również katalog osób zwolnionych z kwarantanny. Do tej pory byli to wyłącznie podróżni ze strefy Schengen lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

- Teraz dodajemy kolejny element, że zwalniane z tej kwarantanny będą również osoby, które przylatują z kraju, z którym RP ustaliła szczególne zasady wjazdu ruchu osobowego w okresie pandemii. Te osoby także będą zwolnione z kwarantanny - zaznaczył.

Trzeba dodać jednak, że powyższe przepisy nie dotyczą osób, które przyjęły obie dawki szczepionki przeciw Covid-19.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >