Turysci.pl > Zakopane

Zakopane

zakopane kampery
24.03.2022 22:00 Nie domek ani hotel, Polacy wymyślili inny sposób na obejście zakazów w Zakopanem. Przecieramy oczy

Zakopane w sezonie zimowym cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Ten rok jest jednak inny niż poprzednie - z powodu pandemii koronawirusa znacznie ograniczone zostało działanie hoteli. Nie przeszkadza to jednak Polakom, którzy wpadli na zupełnie inny pomysł.

Zakopane. Zdjęcie zrobione w nocy
24.03.2022 22:00 Sylwestrowa noc pod Giewontem. W Zakopanem zapamiętają tę chwilę na długo. Aż nie chce się wierzyć

Z tego artykułu dowiesz się:Co o sylwestrze w Zakopanem powiedziała policjaJak sytuacja wyglądała w okresie Bożego NarodzeniaCo warto zobaczyć w mieścieZakopane zawsze zapełniało się tłumem turystów w ostatni dzień roku. Ludzie wybierali hotele i inne ośrodki, aby przywitać nowy rok. Inni wybierali się na miejskiego sylwestra organizowanego przez TVP. Tym razem tych atrakcji nie było, a w mieście było pusto.

Nagranie ze szczytu góry
24.03.2022 22:00 Co za sceny w Tatrach w Sylwestra. Nagranie ze szczytu trafiło do sieci

Z tego artykułu dowiesz się:Na jakiej górze powstało nagranieJak inni fani gór spędzali SylwestraJakie sposoby na obejście restrykcji znaleźli turyściNagranie, które pojawiło się na Facebooku, jednych zachwyciło, a drugich oburzyło. Co prawda, można na nim zobaczyć niesamowity widok, ale zwrócono uwagę na zlekceważenie restrykcji wynikających z pandemii. To niejedyny przypadek. Wiele osób - mimo zakazów - pojechało na Nowy Rok w góry.

policja wyjawiła prawdę
24.03.2022 22:00 Policja w Zakopanem wyjawiła prawdę. Powiedzieli wszystko o Sylwestrze w Zimowej Stolicy Polski

Policja w Zakopanem przekazała informacje dotyczące Sylwestra. Służby nie odnotowały poważnych incydentów. Większość zgłoszeń dotyczyła podejrzeń łamania przepisów związanych z zakazem zakwaterowania turystów. W niektórych przypadkach sprawy zostały przekazane do Inspekcji Sanitarnej w Zakopanem. O szczegółach informuje serwis Wirtualna Polska.Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wirtualną Polskę policja uważnie pilnowała porządku w Zakopanem. Na szczęście w ostatni dzień 2020 roku w tym regionie nie doszło do poważnych przestępstw ani wypadków drogowych. Wcześniej rząd mógł mieć obawy co do przestrzegania restrykcji przez Polaków.

Morskie Oko akcja ratowników
24.03.2022 22:00 Lód załamał się pod turystami na Morskim Oku. Patrole upominały tłumy przyjezdnych

Morskie Oko przyciąga mnóstwo turystów także zimą. Niestety po raz kolejny w górach doszło do incydentu przez lekkomyślność podróżnych. Goście Tatrzańskiego Parku Narodowego postanowili skorzystać z tego, że największe jezioro w Tatrach skuł lód i weszli na taflę. W pewnym momencie skorupa załamała się pod wczasowiczami, którzy znajdowali się około 10 metrów od linii brzegu. O tym wydarzeniu poinformował dzisiaj tj. 2 stycznia Tygodnik Podhalański.Widząc, że nieodpowiedzialni turyści wchodzą na oblodzone Morskie Oko, zarówno Strażnicy Parku Tatrzańskiego, jak i pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego wielokrotnie apelowali do podróżnych o zaprzestanie niebezpiecznych praktyk. Niestety – bez efektu. W pewnym momencie młodzi turyści znaleźli się w wodzie.

gubałówka Kasprowy Wierch
24.03.2022 22:00 Kolejki na Gubałówkę i Kasprowy jeżdżą mimo obostrzeń. Dlaczego?

Z tego artykuły dowiesz się:Dlaczego kolejki na Gubałówkę i Kasprowy mogą działać, a stoki nieJak tłumaczył tę sytuację rzecznik rząduJakie ograniczenia obowiązują w kolejkachGubałówka oraz Kasprowy Wierch znane są między innymi z kolejek linowych, które prowadzą na szczyt. Jak się okazuje, obie są czynne również w czasie pandemii, podobnie jak kolejka na górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim oraz na Jaworzynę Krynicką w Krynicy.

Hotel Karpiela-Bułecki ofiarą pandemii
24.03.2022 22:00 Karpiel-Bułecka skomentował obostrzenia. Prowadzi hotel, sytuacja jest trudna

Z tego artykułu dowiesz się: Dlaczego Stanisław i Sebastian zdecydowali się zainwestować w branżę hotelarskąJakie są rokowania Stanisława na styczeńGdzie znajduje się jego hotelHotel Stanisława Karpiela-Bułecki znajduje się w Zakopanem. Wydawałoby się, że tak popularna lokalizacja wśród turystów jest gwarancją sukcesu. Pewnie by tak było, gdyby nie pandemia koronawirusa. Obostrzenie praktycznie zablokowały lokalną turystykę.

Zakopane. Niesamowity widok
24.03.2022 22:00 Niecodzienne zjawisko pojawiło się na niebie w Tatrach. Występuje m.in. na Saturnie

Z tego artykułu dowiesz się: Czym jest to zjawiskoJak na zdjęcia zareagowali internauciJakie inne zjawisko można było zobaczyć w Polsce w grudniuZakopane to nie nie tylko miejsce, w którym można znaleźć wiele atrakcji turystycznych. Są tam także piękne krajobrazy, które zachwycą każdego. Do tego czasem nad górami można zauważyć wyjątkowe zjawiska. Tak było też tym razem.

Tatry pełne turystów 6 stycznia
24.03.2022 22:00 Co się działo w Tatrach w Trzech Króli? Mamy komentarz TOPR-u. W górach nie jest bezpiecznie

Z tego artykułu dowiesz się: Jakie incydenty wydarzyły się w Tatrach 6 styczniaKtóra trasa cieszy się największym zainteresowaniemNa co trzeba przygotować się przed wyjściem w góryTatry przyciągają turystów w okresie zimowym. Okazuje się, że nawet kwarantanna narodowa nie zniechęciła turystów do wyjścia na szlaki. Trzeba jednak uważać, ponieważ może być niebezpiecznie. W święto Trzech Króli przekonały się o tym dwie osoby.

Kwarantanna i jej wpływ na stoki
24.03.2022 21:59 Tylko u nas. Jak radzą sobie stoki narciarskie w czasie kwarantanny narodowej? Smutne słowa

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie koszty utrzymania trzeba ponosić pomimo zamknięciaW jaki sposób pomogłoby otworzenie obiektówJakie działania władz nazwano hipokryzjąKwarantanna narodowa zamroziła polską turystykę. Przyczyniła się nie tylko do zasmucenia turystów, którzy liczyli na wyjazd na narty. Największymi poszkodowanymi są przedsiębiorcy. Informacje na temat trudnej sytuacji dostaliśmy w stacji narciarskiej Gigant w Zakopanem.

Zakopane tłumy turystów
24.03.2022 21:59 Pokazali zdjęcie z Zakopanego. Olbrzymie tłumy

Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie w Polsce obowiązuje stan kwarantanny narodowej, aż trudno uwierzyć w to, jak wygląda Zakopane. Tygodnik Podhalański opublikował na swoim oficjalnym Twitterze fotografie z Gubałówki, gdzie gromadzą się prawdziwe tłumy. Wiele wskazuje na to, że wczasowicze chcą móc normalnie spędzić ferie zimowe.Zakopane dzisiaj tj. 10 stycznia pęka w szwach. Chociaż do 17 stycznia obowiązują rządowe obostrzenia, to w pierwszy weekend ferii zimowych wielu wczasowiczów postanowiło wyjść z domów i korzystać dobrych warunków. Ostatnie dni były słoneczne i w wielu miejscach spadł śnieg. Turyści pojawili się w Tatrach, a nawet na stokach, które muszą być zamknięte.

Morskie oko
24.03.2022 21:59 Nagrali turystów na Morskim Oku. Mimo złych warunków nie zadbali o wyposażenie

Z tego artykułu dowiesz się:Co robili turyści na schodachJakie warunki panują w górachJak przygotować się do wycieczkiMorskie Oko jest jednym z miejsc, do którego należy się wybrać chociaż raz w życiu odwiedzając Zakopane. Asfaltowa trasa jest stosunkowo łatwa do przejścia, jednak można jeszcze ją skrócić schodząc po schodach. Niestety, zimą bywają one skute lodem.

zakaz hoteli
24.03.2022 21:59 Hotelarze z Zakopanego i Karpacza wyznali nam prawdę. "Wciąż nie mamy z czego żyć. To jest koszmar”

Z tego artykułu dowiesz się:Jak przedsiębiorcy przyjęli informację o przedłużeniu restrykcjiJakie mają propozycjęCzy czują, że wsparcie rządu jest wystarczająceZakaz funkcjonowania hoteli spadł na właścicieli hoteli jak grom z jasnego nieba. Wielu z nich obawia się o przyszłość swoich biznesów i mówi, że nie ma za co żyć. Zadzwoniłam do przedsiębiorców z Karpacza i Zakopanego, aby dowiedzieć się, jak postrzegają decyzje podjęte przez rząd.

Gubałówka stracić pieniądze
24.03.2022 21:59 Uważaj w Zakopanem i na Gubałówce. Przez "Trzy kubki" możesz stracić pieniądze

Gubałówka jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w okolicach Zakopanego. Chociaż nadal obowiązują obostrzenia, które niedawno zostały przedłużone aż do końca stycznia, w górskim regionie aż roi się od turystów. Apelujemy, by wczasowicze uważali na oszustów, którzy oferują grę w trzy kubki, a w razie zauważenia podejrzanie zachowujących się, zawiadamiali służby o próbach wyłudzenia pieniędzy.Turyści wabieni fałszywą możliwością wygrania, są oszukiwani przez nieuczciwe osoby. Okazuje się, że nadal można spotkać je w regionie Zakopanego. Przypominamy, że tej gry nie da się wygrać.

Zakopane jak z bajki
24.03.2022 21:59 Zakopane jak z bajki. Niebywałe nagranie obiega internet

Zakopane powinno teraz tętnić życiem. Restrykcje wynikające z pandemii koronawirusa sprawiły, że miasto nie przyjęło turystów. Można tam zobaczyć jedynie jednodniowych przyjezdnych. Ludzie zatęsknili jednak za nartami. Okazuje się, że są sposoby, aby na nich pojeździć.

Zakopane Illusion House
24.03.2022 21:59 Illusion House w Zakopanem. Niecodzienna atrakcja, która pozwoli oderwać się od rzeczywistości

W Zakopanem jest co zobaczyć, nawet w deszczowy dzień. W maju 2020 r. został otwarty dom iluzji, w którym można doświadczyć wielu sprytnych sztuczek, a także zrobić niesamowite zdjęcia.Fot. Illusion House, labirynt luster/ instagram.com/ illusion_house_zakopane

Turyści w Zakopanem
24.03.2022 21:58 Zapytał turystów na Krupówkach, gdzie nocują. Trudno powstrzymać śmiech po usłyszeniu odpowiedzi

Turyści mają swoje sposoby na ominięcie zakazów. W ostatni weekend ferii zimowych na Krupówkach były tłumy, a zagadnięci przechodnie zdradzali, jak wyglądają ich wyjazdy w czasie pandemii.

Karczma Góraleczka na Krupówkach
24.03.2022 21:58 Otworzyli pierwszą restaurację na Krupówkach. Przyszły tłumy, właściciel tłumaczy

Na Krupówkach w końcu można się zatrzymać na ciepły posiłek. Restauracja „Góraleczka" otworzyła drzwi i zaprosiła turystów do środka. Na początku właściciel lokalu powiedział gościom, co skłoniło go do sprzeciwienia się zakazowi wprowadzonemu przez rząd.— Zatrudniam prawie 40 osób, których nie chcę mieć na sumieniu. Codziennie ktoś przychodzi z płaczem, że nie ma na czynsz, na prąd, na wodę i to są te czynniki ludzkie, które spowodowały, że zdecydowaliśmy się na otwarcie tej restauracji. My nie dostaliśmy żadnego wsparcia, żadnej tarczy, ponieważ działamy od niedawna i nie możemy dłużej czekać, musimy płacić rachunki — mówił właściciel lokalu. Jego wystąpienie obejrzeć można na nagraniu opublikowanym na profilu Góral Info na Facebooku.Już od pierwszej chwili wszystkie stoliki były zajęte, a przed wejściem ustawiła się kolejka. Mimo wielu chętnych, zachowano odpowiednie odstępy między stolikami i pilnowano, by goście przestrzegali zasad wypisanych na drzwiach.Wszyscy są zobowiązani do do zasłaniania ust i nosa wewnątrz restauracji aż do momentu otrzymania posiłku, a także dezynfekcji rąk przy wejściu. Pracownicy prosili także o pozostanie na miejscu przy stole, by jak najmniej osób mijało się w przejściach.

Zakopane Krupowki
24.03.2022 21:57 W Zakopanem posypały się mandaty za brak maseczek. Turyści lekceważą przepisy, policja przypomina

Zakopane cieszy się dużą popularnością wśród turystów również w czasie pandemii. Chociaż oficjalnie hotele będą mogły być otwarte dopiero za tydzień, Krupówkami już teraz przechadzają się przyjezdni, co można zaobserwować na nagraniach z WebCamery. Niestety, nie każdy pamięta o obowiązku zasłaniania nosa i ust.

zakopane wznawia sezon
24.03.2022 21:56 Stoki narciarskie ponownie otwierają się w piątek. Zakopane odlicza do ponownego startu sezonu

Zakopane będzie mogło ponownie otworzyć się na turystów. Zgodnie z decyzją Rady Ministrów, swoją działalność od 12 lutego będą mogły wznowić między innymi stoki narciarskie oraz hotele. Warunkiem jest jednak utrzymywanie zasad reżimu sanitarnego.

Zakopane
24.03.2022 21:56 W Zakopanem tłumy turystów pierwszy dzień po zniesieniu restrykcji

Zakopane już od pierwszego dnia po zniesieniu restrykcji odnotowały bardzo wysoką frekwencję turystów. Zgodnie z prognozami, miasto przygotowało się dzisiaj na przyjęcie 20 tysięcy gości, o czym pisaliśmy w poprzednim artykule. Rzeczywiście, już pierwszego dnia po Krupówkach spacerują tłumy, co można zobaczyć m.in. na internetowych kamerach WebCamera.

Roztańczony tłum na Krupówkach
24.03.2022 21:56 Roztańczone tłumy na Krupówkach. Jest nagranie

Od wczoraj, tj. 12 lutego, hotele i obiekty noclegowe ponownie zaczęły przyjmować gości. Wszystko dzięki poluzowaniu obostrzeń przez polski rząd. Przewidywano, że pierwszy tydzień po zniesieniu obostrzeń w górach może być naprawdę tłoczny. Prognozy się sprawdziły, a co więcej, turyści postanowili zorganizować na Krupówkach imprezę.

Zakopane interwencje policji
24.03.2022 21:56 Dziesiątki interwencji policji w Zakopanem. Doszło do awantur w hotelach

Do Zakopanego znów wrócili turyści. Wszystko dzięki zmianom, jakie wprowadził polski rząd. Od 12 lutego na dwa tygodnie ponowie została otwarta część branży turystycznej. W Tatach podróżnych nie brakuje. Pierwszej nocy od zniesienia restrykcji doszło do wielu przykrych incydentów. Służby miały ręce pełne roboty.

tatry zakopane
24.03.2022 21:56 W mediach pojawiły się zdjęcia tłumów w Zakopanem. Właściciele obiektów komentują: "Jutro to wszystko minie"

Tatry ze względu na rządowe restrykcje pozostawały uśpione przez kilka miesięcy. Chociaż pojawiali się tam turyści przyjeżdżający mimo zakazu, ich liczba nie była wystarczająca, aby udało się nadrobić poniesione straty. Od piątku wiele przedsiębiorców może odetchnąć z ulgą.

zakopane przeżywa oblężenie, sypią się mandaty
24.03.2022 21:56 Tłumy śpiewających i tańczących turystów w Zakopanem. Kolejny pracowity wieczór policji

Luzowanie obostrzeń przez rząd doprowadziło do lawiny gości w Zakopanem, a to z kolei miało przełożenie na wyższą liczbę interwencji miejscowej policji. Jak można się było domyślić, tysiące Polaków od razu po otwarciu hoteli zdecydowało się na szybki urlop, który połączyli z walentynkowym weekendem. Od piątku do sieci trafiają niewiarygodne nagrania ze stolicy polskich Tatr.

wiceminister zdrowia komentuje zachowanie turystów w Zakopanem
24.03.2022 21:56 Wiceminister zdrowia o zachowaniu turystów na Krupówkach. "Liczę, że przyjdzie refleksja i odpowiedzialność"

Częściowe odmrożenie sektora turystycznego ucieszyło zarówno podróżnych, jak i przedsiębiorców. Niestety jednak spontaniczne zachowania gości przyjeżdżających do Zakopanego, zaczęły niepokoić ekspertów. Wskazują na zaniedbanie przestrzegania reżimu sanitarnego, co zresztą łatwo zauważyć na licznych zagraniach, które oglądać można m.in. na profilu Tygodnika Podhalańskiego na Facebooku.

krupówki burmistrz zakopanego
24.03.2022 21:56 Burmistrz Zakopanego zabrał głos ws. turystów na Krupówkach. "To jest niedopuszczalne"

Krupówki w weekend stały się na chwilę centrum Polski. Właśnie tam zgromadziły się tłumy roztańczonych turystów, których nagrania pojawiły się w mediach społecznościowych. Więcej na ten temat pisaliśmy w poprzednim artykule.

Czy przywrócą obostrzenia? Michał Dworczyk zabiera głow
24.03.2022 21:56 Michał Dworczyk krytykuje turystów w Zakopanem. "Jeśli sytuacja będzie się pogarszać, obostrzenia mogą wrócić"

Warunkowe łagodzenie obostrzeń, do którego doszło 12 lutego, miało zaskakujące konsekwencje. Zakopane zostało zalane przez tłumy turystów, którzy zdawali się zupełnie nie przejmować stanem epidemicznym. Nagrania z zabaw, śpiewów i tańców na Krupówkach obiegły nie tylko polskie, ale też zagraniczne media.