Turysci.pl
44320896274 d9beb55265 k

fot. Flickr/ Janusz Sliwinski/ CC BY-NC-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Nie żyje mężczyzna pobity przy Krupówkach. Sprawcy wciąż są poszukiwani

15 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Mężczyzna został pobity w centrum Zakopanego w nocy z soboty na niedzielę. Jak poinformowała Gazeta Krakowska, ranny trafił na oddział intensywnej terapii, a we wtorek rano lekarze stwierdzili jego zgon.

W nocy z soboty na niedzielę na skrzyżowaniu Krupówek i ul. Kościuszki w Zakopanem doszło do bijatyki. 25-latek został ciężko ranny. Według relacji policji grupa osób została zaatakowana przez nieznanych mężczyzn ok. godz. 2.00.

Policyjny rzecznik przekazał, że 25-latek z powiatu nowotarskiego podczas bijatyki stracił przytomność, najprawdopodobniej po uderzeniu w głowę. Napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia.

Nie żyje mężczyzna pobity w Zakopanem

– O godz. 9.50 we wtorek rano potwierdziliśmy zgon 25-letniego mężczyzny, który został pobity na Krupówkach w nocy z soboty na niedzielę – informuje w rozmowie z Gazetą Krakowską Małgorzata Czaplińska, wicedyrektor ds. medycznych Szpitala Powiatowego w Zakopanem.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zakopanem. Zabezpieczono monitoring z kamer i przesłuchano pierwszych świadków. Sprawcy do tej pory pozostają jednak nieuchwytni.

Prokurator Rafał Porębski w poniedziałek poinformował „Gazetę Krakowską”, że w zdarzeniu brały udział dwie grupy. W pierwszej – w której znajdował się poszkodowany – było 12 osób, z czego nie wszystkie brały udział w bójce.

Według śledczych druga grupa miała liczyć kilka osób. Śledczy zatrzymali i przesłuchali kilku mężczyzn, którzy byli w grupie z pokrzywdzonym, jednak nie postawiono im żadnych zarzutów.

– Nie ma na razie podstaw, żeby przedstawić komukolwiek zarzuty. Poszukujemy osób, które brały udział w tej bójce – przekazał w poniedziałek prokurator Porębski.

Policja poinformowała, że dotychczas nie zatrzymano osób, które pobiły 25-latka i nie udało się jeszcze ustalić ich tożsamości

Zmarły zostawił 3-letnią córeczkę i ciężarną żonę. W internecie trwa zbiórka na pomoc dla rodziny ofiary.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Krakowska, Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >

Polska

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

Czytaj więcej >