Turysci.pl
Zakopane

fot. Wikipedia Commons/ SkyMaja/

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

26 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grupa pięciu osób, która wypoczywała w weekend w Zakopanem, została pobita przez nieznanych sprawców. Jedna z nich musiała zostać przewieziona do szpitala. Na miejscu pracuje policja.

W Zakopanem doszło do poważnej bijatyki, w wyniku której dwie osoby zostały ranne, z czego jedna ciężko. Do zdarzenia doszło przed godz. 2 w nocy na ul. Kościuszki tuż obok skrzyżowania z Krupówkami.

Anglia

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

CZYTAJ DALEJ

Bijatyka w Zakopanem. Jedna osoba ciężko ranna

Według informacji przekazanych przez Tygodnik Podhalański grupa ok. pięciu turystów idących ul. Kościuszki została napadnięta przez nieznanych im mężczyzn. Między grupami wywiązała się bijatyka.

Jedna z osób w napadniętej grupie turystów upadła na ziemię, a napastnicy najpierw ją kopali, a następnie uciekli. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne, z czego jedna lekko, druga ciężko.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które prowadziło reanimację najciężej rannego. Poszkodowany został przewieziony do miejscowego szpitala.

Jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia, rannego reanimowali przechodnie i policjanci, których następnie zmienili ratownicy medyczni. Według informacji, do których dotarł Tygodnik Podhalański, w czasie bójki był użyty gaz.

Przyjechały również patrole policyjne. Miejsce zdarzenia zostało odgrodzone przez funkcjonariuszy, którzy przeprowadzali oględziny.

- Ranny mężczyzna przez chwilę nie dawał oznak życia. Po chwili reanimację przejęli ratownicy z zakopiańskiego pogotowia. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Medycy określają jego stan jako poważny - zagrażający życiu. Niezwłocznie policyjne patrole prowadziły poszukiwania sprawców, a śledczy wykonali oględziny miejsca zdarzenia - mówił w rozmowie z Interią rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański, Interia

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >